Dienas ziņas

Latgalē jūtams tūristu pieplūdums

Dienas ziņas

Kurmenes pagasta salidojumā “svin dzīvi”

Embūtes dabas parku joprojām neatjauno

DAP taisnojas par nolaisto Embūtes dabas parku un sola sākt atjaunot infrastruktūru

Pirms  gadiem desmit plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka Vaiņodes novadā Embūtes dabas parka krāšņumu atdzīvina Eiropas nauda un ka tas izgriež pogas pat Siguldai. Tolaik vides un ekotūrisma infrastruktūras sakārtošanā tika ieguldīti vairāk nekā 370 tūkstoši latu, izveidojot  tiltiņus, kāpnes, skatu torni, nojumes. Tagad no tā visa atlikušas bīstamas koka konstrukcijas, par ko tūristu priekšā nākas taisnoties pašvaldībai. Parka apsaimniekotājs - Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau ilgāku laiku sola uzsākt atjaunošanas un restaurācijas darbus.
 

Par to, ka Embūtes senlejā īstenots vērienīgs ekotūrisma infrastruktūras projekts, liecina Joda dambī izvietotie informatīvie stendi. Diemžēl no paša projekta šobrīd pāri palikuši satrunējušu dēļu tiltiņi un kāpnes, kas ved stāvajā Kuršu pilskalnā. Laika zobs turpat desmit gados darījis savu. Tā kā teritoriju apsaimnieko Dabas aizsardzības pārvalde, tad pašvaldības darbības ir stipri ierobežotas.

"Mēs regulāri appļaujam teritoriju, labojam tiltiņus, arī kāpnes iespēju robežās. Šobrīd tilti vairs nav pārejami un arī pa kāpnēm ir ļoti bīstami pārvietoties. Esam salikuši zīmes, ka ir bīstamas šīs konstrukcijas," stāsta Embūtes pagasta pārvaldes vadītājs Oļegs Jurjevs

Vislielākos pārmetumus par nepievilcīgo ainu nākas uzklausīt gan no pašmāju, gan ārvalstu tūristiem.

Gleznainās ainavas, kultūrvēsturiskos, teiksmām apvītos objektus pērn aplūkot ieradies vairāk nekā pusotrs tūkstotis interesentu.

"Lielākoties ir pārmetums par kāpnēm, kāpēc jūs neko nedarāt, ja jums informācijas centrs ir sakopts, kāpēc te nekas nenotiek?" pavēstīja Embūtes ekotūrisma centra vadītāja Dina Ziemele.

Kā atzīst embūtnieki, tad Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau pēdējos pāris gadus solot īstenot jaunu projektu - atjaunojot tiltus, kāpnes, skatu torni, nojumi.

Taču solīts makā nekrīt.

"Solīja jau pavasarī, tad pagarināja, jo iepirkums nebija. Arī tagad vēl nedarbojas mūsu vienošanās, kas atļautu sākt ārdīt vecās takas, lai var jaunas uzlikt. Tā kā mums šāda atļauja nav dota, tad es domāju, vai šogad būs. Maz ticams," domā Vaiņodes novada pašvaldības vadītājs Visvaldis Jansons.

"Mums bija izsludināts iepirkums un šajā iepirkumā izsludinātās cenas pārsniedza mūsu finansiālās iespējas. Tāpēc šobrīd mēs precizējam darbu apjomu, lai varētu uzsākt to, ko mēs varam atļauties. Par pārējo acīmredzot tiks izsludināts jauns iepirkums," taisnojas DAP Dabas tūrisma infrastruktūras departamenta direktors Valērijs Seilis.

Plānots, ka šoruden no septembra beigām līdz novembrim varētu sākties kaut daļa no ilgi gaidītajiem restaurācijas un atjaunošanas darbiem Embūtes dabas parkā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                   

Par to, ka Embūtes senlejā īstenots vērienīgs ekotūrisma infrastruktūras projekts, liecina Joda dambī izvietotie informatīvie stendi. Diemžēl no paša projekta šobrīd pāri paliku;si satrunējušu dēļu tiltiņi un kāpnes, kas ved stāvajā Kuršu pilskalnā. Laika zobs turpat desmit gados darījis savu. Tā kā teritoriju apsaimnieko Dabas aizsardzības pārvalde, tad pašvaldības darbības ir stipri ierobežotas.

Oļegs Jurjevs

Embūtes pagasta pārvaldes vadītājs

 

(Mēs regulāri appļaujam teritoriju, labojam tiltiņus, arī kāpnes iespēju robežās. Šobrīd tilti vairs nav pārejami un arī pa kāpnēm ir ļoti bīstami pārvietoties. Esam salikuši zīmes, ka ir bīstamas šīs konstrukcijas.)

Vislielākos pārmetumus par nepievilcīgo ainu nākas uzklausīt gan no pašmāju, gan ārvalstu tūristiem. Gleznainās ainavas, kultūrvēsturiskos, teiksmām apvītos objektus pērn aplūkot ieradies vairāk nekā pusotrs tūkstotis interesentu.

Dina Ziemele

Embūtes ekotūrisma centra vadītāja

 

(Lielākoties ir pārmetums par kāpnēm- Kāpēc jūs neko nedarat, ja jums informācijas centrs ir sakopts, kāpēc te nekas nenotiek?)

Kā atzīst embūtnieki, tad Dabas aizsardzības pārvalde jau pēdējos pāris gadus solot īstenot jaunu projektu-atjaunojot tiltus, kāpnes, skatu torni, nojumi. Taču solīts makā nekrīt.

Visvaldis Jansons

Vaiņodes novada pašvaldības vadītājs

 

(Solīja jau pavasarī, tad pagarināja, jo iepirkums nebija. Arī tagad vēl nedarbojas mūsu vienošanās, kas atļautu sākt ārdīt vecās takas, lai var jaunas uzlikt. Tā kā mums šāda atļauja nav dota, tad es domāju, vai šogad būs-maz ticams.)

 

Telefona intervija:

Valērijs Seilis

Dabas tūrisma infrastruktūras departamenta direktors

 

(Mums bija izsludināts iepirkums un šajā iepirkumā izsludinātās cenas pārsniedza mūsu finansiālās iespējas. Tāpēc šobrīd mēs precizējam darbu apjomu, lai varētu uzsākt to, ko mēs varam atļauties. Par pārējo acīmredzot tiks izsludināts jauns iepirkums.)

 

Plānots, ka šoruden no septembra beigām līdz novembrim varētu sākties kaut daļa no ilgi gaidītajiem restaurācijas un atjaunošanas darbiem Embūtes dabas parkā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt