Atkritumi un beigti putni skurstenī apdraud apkures sistēmas

Iestājoties arvien aukstākam laikam, pieaug negadījumu skaits, kas saistīti ar uguns nodarītiem postījumiem.  Vairāk nekā puse (60%) ugunsgrēku dzīvojamās ēkās ir saistīti ar apkures sistēmām un sodrēju degšanu, kam iemesls visbiežāk ir netīrīti skursteņi, bojāti dūmvadi, kā arī neievēroti ekspluatācijas noteikumi, To apstiprina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un apdrošināšanas kompāniju dati.

Lai gan apkures sezonai mājokļus un apkures sistēmas ieteicams sagatavot jau pavasarī, to nebūs par vēlu paveikt arī rudenī, un Skursteņslauķu amata brālības valdes priekšsēdētājs Māris Bambis informē, ka joprojām meistariem ir darba pilnas rokas vēl mēnesi uz priekšu:

“Cilvēka dabā ir atstāt lietas uz pēdējo brīdi, un tas attiecas arī uz apkures sistēmu un dūmeņu apkopi īsi pirms jaunās apkures sezonas sākuma, jo pavasarī un vasarā ikvienam, protams, citas raizes – atvaļinājums, atpūta, ceļojumi.”

Tāpat viņš aicina pievērst īpašu uzmanību dūmvadu tīrīšanas kvalitātei, pārliecinoties, vai skurstenis iztīrīts pilnībā, neatstājot sodrējus tā apakšā vai pašā dūmenī.

Pavirši tīrot skursteni, to var aizbērt ciet vai sodrējus sastumt vienā vietā, kur to koncentrācija var būt ugunsbīstama.

Sodrēji nav vienīgais, ar ko jārēķinās skursteņa kopšanā.

Īpaši daudzdzīvokļu namu dūmeņos bieži tiek atrasti arī bojā gājuši putni - kaijas, vārnas, zvirbuļi, kas visdrīzāk mēģinājuši skurstenī ierīkot ligzdu vai iekrituši tajā, mācoties lidot.

Nereti tiek atrasti arī visdažādākie atkritumi, piemēram, pārtikas produktu iepakojums un pat pudeles.

“Uguns izraisīti negadījumi īpašumos tradicionāli ir postoši un nes lielus zaudējumus. Par ugunsnelaimē cietušu īpašumu vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzības summa ir 11 000 eiro,” informēja apdrošināšanas uzņēmuma "Ergo" Atlīdzību nodaļas vadītājs Ivars Vismanis.

Viņš norāda, ka nereti arī pašas apkures sistēmas tiek ierīkotas bez atbilstošu profesionāļu iesaistes – dūmvadi atrodas bīstami tuvu ēkas konstrukcijām, kas neatbilst būvnormatīviem, un intensīva kurināšana izraisa šo konstrukciju aizdegšanos. Savukārt, iestājoties aukstam ziemas laikam, krāsnis bieži vien tiek pārkurinātas, nopietni apdraudot mājokli un tā iemītniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt