Sadaļas Sadaļas

Ar tauriņiem popularizē lielāko aizsargājamo teritoriju tīklu Eiropā

21.maijs ir pasludināts par "Eiropas Natura 2000 dienu", lai popularizētu lielāko aizsargājamo teritoriju tīklu Eiropā. "Natura 2000" ir visā Eiropā retu un apdraudētu augu un dzīvnieku sugu un to dzīvotņu aizsardzības projekts.

Kampaņas ietvaros visi Eiropas iedzīvotāji tiek aicināti sniegt vienkāršus vēstījumus, lai saglabātu aizsargājamās dabas teritorijas un tajās atrodamās dabas bagātības. Katru gadu vēstījumi veicinās kādas konkrētas – īpašas "Natura 2000" teritorijas saglabāšanu Eiropā.

CIlvēki tiek aicināti iesūtīt fotogrāfiju, kurā ar plaukstu palīdzību veido tauriņu, vēsta "Eiropas Natura 2000 Diena" Latvijā koordinators Agnis Bušs.

2014.gada kampaņai izvēlētā vieta atrodas Donjanā, Spānijā. Tieši šīs valsts ornitoloģijas biedrība "SEO/BirdLife" ir projekta iniciatore, kurai  šogad ir pievienojušās arī Horvātija, Kipra, Somija, Vācija, Grieķija, Īrija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija un Lielbritānija.

"Natura 2000" tīklā Latvijā ir iekļautas 333 teritorijas – četri dabas rezervāti, četri nacionālie parki, 239 dabas liegumi, 37 dabas parki, septiņas aizsargājamās jūras teritorijas, deviņi aizsargājamo ainavu apvidi, deviņi dabas pieminekļi un 24 mikroliegumi.

"Natura 2000" sauszemes teritorijas aizņem 12% jeb 787 729 hektārus no Latvijas sauszemes kopplatības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt