Aizvien vairāk cilvēku potējas pret difteriju

Šā gada pirmajā pusē pret difteriju vakcinēto iedzīvotāju skaits bijis teju par pusi lielāks, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu iepriekšējos gados. Tas saistīts ar pērn decembrī sākto kampaņu "Pasargāts, jo vakcinēts!", kuras laikā iedzīvotājus informēja par šīs slimības kaitīgumu un atgādināja par nepieciešamo atkārtoto valsts apmaksāto vakcīnu.

SPKC: Aizvien vairāk cilvēku potējas pret difterijuLatvijas Radio
  "Pateicoties tieši šai kampaņai, kopējais veikto vakcināciju skaits šā gada janvārī-maijā ir par 41% lielāks nekā attiecīgajā periodā iepriekšējos trīs gados. Kampaņas laikā vairāk vakcinējās tie, kuri nebija pret difteriju vakcinējušies vispār, vai tie, kuriem bija pagājis diezgan ilgs laiks pēc pēdējās vakcinācijas, jo pieauga to personu skaits, kuri saņēma pirmo poti un balsta vakcināciju," teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ieva Kantsone.

  Īpaši vakcināciju skaits pieauga Rīgā, kur aktīvāk gāja vakcinēties gados vecāki cilvēki, kas arī bija viena no mērķa grupām kampaņas laikā.

  "Šobrīd varam redzēt, ka ārstniecības personas un iedzīvotāji turpina atbalstīt uzsākto kampaņu. Joprojām aktīvi vakcinējās, jo redzams, ka gan aprīlī, gan maijā, gan jūnijā pasūtīto vakcīnu apjoms bija lielāks nekā vidēji iepriekšējos gados. Par kopējo ietekmi mēs varēsim spriest tikai nākamajā gadā, kad būs kārtējie ārstu atskaites periodi – kad ģimenes ārsti atskaitās par saviem pacientiem un vakcināciju statusu," piebilda Kantsone.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti