Rīta Panorāma

Lejassaksijā atklāj „ūdeņraža vilcienu” līniju

Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi

Intervija ar vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāju

Vecāku organizācijas vadītāja: Izglītībai jākļūst par prioritāti valstī

Izglītībai jākļūst par svarīgāko lietu valstī, lai atrisinātu jau ieilgušās problēmas. Skolotāju streiks, cenu kāpums, augstie mobinga rādītāji skolās, skolotāju kvalifikācija – svarīgākie jautājumi, par ko ir satraukti vecāki, sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Mazāk par nedēļu atlicis līdz jaunā mācību gada sākumam, kas iezīmēs jaunus pienākumus un uzdevumus ikvienā ģimenē, kurā kāds mācās, māca vai palīdz mācīt vai mācīties. Mācību process skar visu ģimeni, to ļoti spilgti apliecināja pandēmijas laiks – liekot daudz vairāk laika pavadīt kopā mājās.

"Šis gads ir tāds, kad stresoru, par ko vecākiem domāt, ir vairāk nekā jebkad,"

akcentēja Akmentiņa-Smildziņa. Skolotāju streiks rada neziņu, vecāki uzskata, ka jāsakārto skolotāju algu un noslodzes jautājumi, bet ir satraukti, kā tas ietekmēs ikdienu.

Finanšu izmaiņas cenu pieauguma dēļ daudzām ģimenēm rada satraukumus, daudzviet ir jāmaksā par brīvpusdienām, mācību materiālu iegādi un citi izdevumi.

Vecāki domā arī par bērnu labbūtību skolā, jo Latvijā ir nepiedodami augsts mobings. Akmentiņa-Smildziņa uzsver, ka šis jautājums netiek pietiekami risināts. Vecāki raizējas par to, kāds būs klases audzinātājs. Bažas, ka tiek pieņemti darbā skolotāji, kuri atbilst prasībām tikai aptuveni.

Daudz uztraukumu par to, kā bērns jutīsies skolā, jo tur pavada lielu daļu dienas.

"Mūsu valstī jāpieņem lēmums, ka izglītība ir svarīgākā lieta. Pandēmijā radās cerība, ka visi spēki tiks virzīti, lai sakārtotu izglītības jautājumus, tagad šī aktivitāte jau ir "saplakusi", teica Akmentiņa-Smildziņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti