Dienas ziņas

Terehovā pēc aizturēšanas trūkst muitas darbinieku

Dienas ziņas

Lāčplēša ielā gandrīz gadu ierobežos satiksmi

"Open" radošais centrs – riska grupas jauniešiem

Valmierā top radošais centrs riska grupas jauniešiem brīvā laika pavadīšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pandēmijas laikā jaunieši arvien vairāk saskaras ar emocionālām un fiziskām grūtībām, vardarbību, spriedzi, necieņu ģimenē un citām izpausmēm, īpaši speciālistu redzes lokā nonākuši riska grupas jaunieši. Par  to runā viņi paši, un uz to norāda speciālisti. Lai radītu vietu, kur meklēt mieru, Valmierā top “OPEN Radošais centrs” riska grupas jauniešiem.

Lai arī šīs telpas vēl nav iekārtotas, pavisam drīz jau tajās pusaudžiem būs iespējams pavadīt savu brīvo laiku. “OPEN Radošā centra” vadītājs Edijs Klaišis pauž, ka Valmierā topošais centrs jauniešiem tiek veidots vietā, kur agrāk bija naktspatversme. Šis jau būs Latvijā desmitais “OPEN Radošais centrs”, kurā uzturēsies riska grupas jaunieši. 

“Mēs neesam nedz krīzes centrs, nedz dienas centrs, nedz interešu centrs, nedz interešu izglītības centrs. Tas nav noslēpums –  mēs esam vispār bez statusa, ” centra darbu raksturo Edijs Klaišis.

Edijs Klaišis ''ReTV'' saka, ka daļai grūtībās nonākušo jauniešu centrs noder, tas “ir tieši tas, kas ir nepieciešams, – vieta, kas neuzliek saistības ar dienestiem un birokrātiju.”

“Pagatavot sev ēst, spēlēt galda spēles. Cenšamies nodrošināt katrā centrā pa spēļu konsolēm, televizoram. Grāmatas, šeit būs arī galda teniss, vieta atļauj. Tā ir teiksim tā –  drošības saliņa, kur viņi var justies droši un mierīgi,” Edijs Klaišis iepazīstina ar centru.

Centra vadītājs vēl piebilst, ka ir aizspriedumaini domāt, ka uz šiem centriem dodas tikai mazturīgi jaunieši.

“Mums ir jaunieši, kuri ir no ļoti turīgām ģimenēm, mums ir jaunieši, kas apmeklē mūsu centrus no topa skolām, kas ir reitinga augšgalā. Mēs viņiem nemācām dzīvot, un mēs arī nepārmetam to, ka ja viņi ir kādreiz kādus “podus sagāzuši” agrāk. Teikt viņiem, ko viņi dara nepareizi, viņi visi ļoti labi zina, ko viņi dara nepareizi,” audzēkņus raksturo Edijs Klaišis.

Paši jaunieši būs tie, kuri turēs rūpi par centru, to uzkops, iekārtos un glabās centra ārdurvju atslēgas.     

Šo jauniešu lielākā problēma ir tā, ka viņiem sabiedrība neuzticas, uzliekot zīmogu, ka viņi neko nevar, bet tā nav realitāte, uzsver Edijs Kaišis.

Sabiedriskā labuma organizācijas pārstāve Maija Bērziņa atzīst – šāds centrs daļai jauniešu var būt glābiņš.  

“Diemžēl riska jauniešiem viņš nav tik populārs, bet pozitīvi ir tas, ka speciālisti viņu zina, un kad jau kādu laiku notiek darbs ar jaunieti un viņš ir pietiekami motivēts, lai viņš varētu šādu centru apmeklēt, par šāda centra iespējamību, ka tāds pastāv, tiek informēts,” uzsver Latvijas Samariešu apvienības pārstāve  Maija Bērziņa.

Maija Bērziņa piebilst – pandēmijas laikā pusaudži saskaras ar vēl smagākiem izaicinājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti