Sadaļas Sadaļas

Tēvu akcijas laikā uzticības tālrunis sniedzis 60 psiholoģiskās konsultācijas

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 6. līdz 8. septembrim rīkoja akciju “Uzticības tālrunis tēviem”, lai sabiedrībā aktualizētu tēva lomu ģimenē un sniegtu informatīvu un psiholoģisku atbalstu tēviem. Akcijas laikā tika sniegtas 60 psiholoģiskās konsultācijas par kontakta veidošanas ar bērnu problēmām, bērnu drošību un citiem aspektiem bērnu audzināšanā, informēja akcijas organizētāji.

Akcijas laikā uzticības tālruņa konsultantiem zvanīja ne tikai tēvi, bet arī bērnu mātes, vecāsmātes un kaimiņi.

Aktuālākās akcijas laikā skartās tēmas bija kontakta veidošana ar bērnu, konfliktu risināšana starp vecākiem par saskarsmes ar bērnu tiesībām, par bērniem ar atkarībām un iespējām viņiem palīdzēt, kā arī par uzturlīdzekļu maksāšanu bērniem. Tāpat arī skarti jautājumi par bērnu drošību, vardarbību pret bērniem un dažādiem bērnu aprūpes aspektiem.

Vairākos gadījumos uzticības tālrunis saņēma informāciju par gadījumiem, kad vecāki nespēj nodrošināt bērnam atbilstošu aprūpi alkohola atkarību un aprūpes prasmju trūkuma dēļ.

Septembrī uzticības tālrunis rīko vairākas akcijas, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem. Visa mēneša garumā uz uzticības tālruni īpaši aicināti zvanīt vecāki, kā arī bērnu aizbildņi, audžuvecāki un adoptētāji.

Ģimenes mēneša ietvaros trešdien, 11. septembrī, no plkst. 13.00 līdz 15.00 viesosies televīzijas un radio raidījumu vadītājs Valdis Melderis,

kurš atbildēs uz jautājumiem un dalīsies savā pieredzē par vecāku un bērnu attiecībām.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt