Ģimenes studija

Noslēguma pārbaudījumi izlaiduma klasēs un iestājpārbaudījumi vidusskolās

Ģimenes studija

Gatavoties skolas gaitām pandēmijas laikā: kā motivēt bērnus mācīties

Spēja uz ikdienu vērties ar pozitīvu skatu arī pandēmijas laikā. Stāsta Līkumu ģimene

Spēja uz ikdienu vērties ar pozitīvu skatu arī pandēmijas laikā. Ciemos pie Līkumu ģimenes

Līkumu ģimene jau 15 gadu dzīvo Anglijā. Biznesa konsultants Zigurds tur ieguvis divas augstākās izglītības. Savulaik agri zaudējis vecākus, nu kopā ar sievu Vinetu viņš audzina trīs meitas un uzsver – būt labam vīram un tēvam viņam ir ļoti svarīgi.

Pirms 12 gadiem Līkumi salaulājās okeāna krastā Havaju salās un Vineta atzīst – kopā ar savu vīru es joprojām jūtos kā karaliene. Viņas aizraušanās ar ģimenes ceļojumu plānošanu tagad pārtop uzņēmējdarbībā, un par topošo uzņēmumu viņa nesen sniegusi arī interviju vietējai BBC stacijai. Bet Līkumu vecākā meita šogad absolvēs vidusskolu un izrādās, ne tikai Latvijā pēdējo klašu skolēnus dara bažīgus tuvākā nākotne un izglītības turpināšana pandēmijas apstākļos.

Meitenes sarunā nepiedalās. Vecāki atklāj, ka vairījušās no sarunas latviski. Jautāti par ģimenes valodu, Zigurds atsmej, ka savstarpēji ar sievu runā mīlestības valodā, Vineta bilst, ka ģimenē runā gan latviski, gan angliski.

Arī pandēmijas ierobežojumu laikā ģimene ir saglabājusi spēju uz ikdienu vērties ar pozitīvu skatu.

Zigurds ir kurzemnieks, dzimis Tukumā, bet uzaudzis Sabilē, septiņu gadu vecumā zaudējis mammu. 

"Daudz viens pats sities pa dzīvi," atzīst Zigurds. Ikdienā viņš ir vadības attīstības konsultants Lielbritānijā un daudz saskaras ar digitālo risinājumu izstrādi.

Vineta nāk no Vidzemes, no Aizkraukles puses. Strādā kompānijā, kas apstrādā bankas čekus. Šobrīd viņa veido kompāniju, kas saistīta ar cilvēka labklājības uzlabošanu. Izrādās, ka Lielbritānijā cilvēkiem nemaz nav tik ierasts tāpat iziet no mājas vai nedēļas nogalē kaut kur doties, kas Latvijā ir ļoti populāri. Tieši šis VInetas piedāvājuma aspekts - aicināt doties ārpus mājas - arī ieinteresējis vietējo BBC radio staciju.

Šobrīd arī visas trīs Līkumu ģimenes meitas mācās attālināti. Vineta atklāj, ka pirmajā mājsēdes laikā bijis sarežģītāk, arī skolotāji nav bijuši gatavi attālinātām mācībām, jaunākām meitām daudz bijuši uzdevumi, kur noteikti jāiesaistās vecākiem. Tagad jau skolas ir uzlabojušas mācību kvalitāti.

"Tagad man nav iebildumu, ka bērni mācās no mājām," bilst Vineta.

Sakarā ar mājsēdi un attālinātām mācībām Lielbritānijā 9. un 12. klašu skolēniem nebūs centralizētie eksāmeni, bet katra skola pati veidos savus eksāmenus. Vecāki stāsta, ka meitu tas neapmierina un viņa vēlētos kārtot centralizētos eksāmenus, kam arī visu laiku gatavojusies. Zigurds atklāj, kādas ir studiju izmaksas Anglijā, un tas ir nākamais jautājums, kas satrauc, jo attālinātas studijas nav tas pats, kas klātienē mācīties, tāpēc rodas jautājums, par ko maksāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti