Rīta Panorāma

Latvijā ierodas Igaunijas prezidents

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Auklīte svarīgākajiem dzīves mirkļiem

Smagi slimu bērnu vecākiem reizi mēnesī piedāvā auklītes pakalpojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība smagi slimu bērniņu vecākiem reizi mēnesī piedāvā astoņu stundu auklītes pakalpojumu svarīgākajiem dzīves mirkļiem.

Jānim Pencim ir liela ģimene – sieva un trīs bērni, kopš šā gada pavasara ģimenē ienācis arī audžubērns Jānītis, ar ģimeni tiekas raidījums “Rīta panorāma”.

Audžubērnam ir smagas veselības problēmas. Tētis Jānis Pencis tās raksturo kā smagas un nopietnas: “Viņam sirdī ir defekts, kas laiž asinsriti atpakaļ nepareizā virzienā. Tas noēd lielāko daļu no kalorijām un enerģijas. Sirds strādā ar dubultu jaudu un viņš nespēj pietiekami pieņemties svarā un normāli attīstīties. Pagājušajā nedēļā viņš pārdzīvoja ļoti nopietnu operāciju, izdzīvojās pa intensīvo terapiju.”

Kamēr mazais Jānis kopā ar sievu uzturas slimnīcā, tikmēr tētis saimnieko pa mājām. Brīdī, kad abi ar sievu nolēma savā ģimenē pieņemt bērniņu no bērnunama, viņa veselības problēmas nebija nekāds šķērslis. Jānis ir pavisam īpašs bērns, kas prasa ļoti lielu uzmanību faktiski 24 stundas dienā.

Ir stingrs grafiks. Ik pēc trīs stundām viņš ir jābaro, ir desmit zāļu došanas reizes diennaktī notiektos laikos un devās. Barošana nav vienkārša, barošana ir caur zondi ar aparātu, kas dod speciālo barību. Kad viņš ir nomodā, mācām pašam ēst ar karotīti, pauž tētis.

Neskatoties uz to, Jānis kopā ar savu ģimeni nevienā brīdī nav zaudējis optimismu. "Viss būs labi, viņš būs normāls bērns, tāpat kā visi citi. Aktīvs, smaidīgs, saprātīgs. Sarežģījumus, kāpēc, lai viņš nevarētu attīstīties, mēs neredzam. Varbūt viņš būs olimpiskais čempions kādā sporta veidā? Kas to lai zina," optimistisks ir tētis.

Tomēr arī vecāki reizēm vēlas atpūsties no tik saspringta dzīves grafika, kad tik daudz uzmanības un negulētu nakšu jāvelta bērnam.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, vācot ziedojumus, līdzīgām ģimenēm kā Jāņa, reizi mēnesī piedāvā astoņu stundu auklītes pakalpojumu svarīgākajiem dzīves mirkļiem.

"Mēs ikdienā rūpējamies par 250 ģimenēm. Ar katru gadu mēs redzam, ka nepieciešamība pēc paliatīvās aprūpes pakalpojuma aug un vēl vairāk ģimenēm šis pakalpojums ir nepieciešams.

Šobrīd sākam ar Rīgu, lai redzētu, kas strādā un kas nestrādā," iespējas palīdzēt raksturo Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības pārstāve Linda Zarovska.

Kura katra auklīte darbam ar šādiem bērniem nederēs un bērnu vecāki ļoti rūpīgi izvēlas, kam uzticēt kaut vai uz astoņām stundām rūpes par savu atvasi. Arī Jānis kopā ar sievu ir izmantojis šo pakalpojumu.

Mūsu gadījums bija tāds, ka mēs šo pakalpojumu izmantojām, sakrājot pa trīs mēnešiem šīs astoņas stundas. Mēs izrāvāmies uz vienu diennakti. Mums bija kāzu jubileja un kad tad, ja ne tagad. 24 stundas bijām bez bērniem, ar pieredzi auklītes pakalpojuma izmantošanā bērniem dalās Jānis Pencis.

Šādām ģimenēm iespēja atrauties no saviem pienākumiem un nemitīgām rūpēm par bērnu, lai vienkārši atpūstos no visa, ir ļoti svarīga. Atbalstīt ģimenes ar auklītes pakalpojumu iespējams ar fonda “Ziedot.lv” starpniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti