Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Brokastis ir svarīga ēdienreize. Tomēr gandrīz puse skolēnu neēd tās

Ģimenes studija

Skolu reforma: Mazās skolas Vidzemē - ko saglabāt, ko pārveidot, ko slēgt?

Ar iniciatīvu aicina "aukles līdzfinansējumu" piešķirt pašiem vecākiem

Sākta iniciatīva par aukles līdzfinansējuma piešķiršanu arī vecākiem

Kamēr bērns gaida rindā uz pašvaldības dārziņu, līdzfinansējumu var saņemt, ja algo aukli vai sūta bērnu privātajā dārziņā. Platformā “Mana balss” iesniegta iniciatīva “Aukles līdzfinansējums arī vecākiem”, kas aicina dot iespēju mammām un tētiem pašiem saņemt šo līdzfinansējumu, lai varētu ilgāk palikt kopā ar saviem bērniem mājās.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Raidījumā  "Ģimenes studija” saruna par šo iniciatīvu, vecāku vēlmēm un nepieciešamību pēc valsts atbalsta.

Māmiņa Sintija Šterna platformā “Mana balss” iesniedza iniciatīvu par atbalstu vecākiem, kuri vēlas savus bērnus paši audzināt mājās. Sintijai ir gadu un 10 mēnešus vecs dēliņš, meklējot auklītes, viņa saskārās ar grūtībām atrast sertificētu aukli.

Sintija uzskata, ka šī brīža sistēma, kad sertificēta aukle saņem atalgojumu par savu darbu, bet māte savam bērnam par aukli situācijā, kad nav pašvaldības dārziņš, nevar būt, ir absurda. Tajā pašā laikā mamma var savu bērnu atdot pieskatīšanai citai mammai – sertificētai auklei - un pati pieskatīt sava bērna aukles bērnu.

Pašvaldības maksā auklēm, ja nevar nodrošināt ar pašvaldības bērnudārziem.  

Tas nav godīgi, jo par privāto bērnudārzu ar pašvaldību līdzfinansējumu nevar samaksāt, tāpat māmiņai nav apdrošināšanas, viņa nav darba tirgū.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāve Jana Veinberga pauž, ka valsts aukļu reģistrs ir kā pirmais siets aukļu reģistrācijā, tā ir nošķirta no finansējuma un aukļu darba kvalitātes kontroles.

Lai kļūtu par aukli, ir nepieciešams:

  • pedagoģiskā izglītība, vai par to var kļūt studējoša persona,
  • aukles kvalifikācija (kursi) vai auklei ir piecu gadu darba stāžs pirmsskolā kā skolotāja palīgam,
  • pirmās palīdzības prasmes.

Pirms aukles reģistrēšanas pārbauda, vai personai nav sodāmības, vai nav atņemtas vecāku tiesības.

Ķekavas novadā aukļu pakalpojums ir vairāk attīstīts nekā privāto bērnudārzu pakalpojumi. Liepājas Izglītības pārvaldē uzskata, ka nav nepieciešams valstī lielais aukļu reģistrs, labāk, ja tāds ir pašvaldībā. Par to domas dalās, jo pastāv arī uzskats, ka kopējo reģistru var labāk pārskatīt kontrolējošās institūcijas.

Aukle un mamma ir divas atšķirīgas lietas, tomēr jābūt finanšu instrumentam, kas atbalsta vecākus. Par atbalstu jādomā valsts līmenī, lai mammām, kuras vēlas būt ar bērniem, to iekļautu darba stāžā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt