Sākas dūlu nedēļa. Izzinošas lekcijas topošajiem un jaunajiem vecākiem

No 19. marta Latvijā un no 22.marta visā pasaulē atzīmē Dūlu nedēļu. Šajā nedēļā topošajiem un jaunajiem vecākiem ir iespēja apmeklēt dūlu pasākumus, gatavojoties dzemdībām un pēcdzemdību laikam. Bezmaksas dūlu pasākumi notiek arī Latvijā.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Dūlu nedēļā daudzviet Latvijā dūlas ielūdz uz bezmaksas vai samazinātas maksas pasākumiem, kuri veltīti dažādām tēmām gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā. Piemēram, sievietes emocionālajām vajadzībām šajā īpašajā dzīves laikā, gatavošanos dzemdībām, praktiskām nodarbībām par relaksācijas prasmēm, izziņai, kā dūlas var palīdzēt šajā dzīves periodā.

"Visā pasaulē samazinās dabisko dzemdību skaits, tadēļ dūlas aicina uz lekcijām par to, kas ir dabiskas dzemdības, ieguvumi tajās un kā tām sagatavoties, praktiskās nodarbībās varēs iegūt zināšanas par relaksācijas paņēmieniem un kā partneris var atbalstīt sievieti dzemdībās, kā zīdīt bērniņu. Tieši šogad dūlas ir sagatavojušas īpašas nodarbības, piemēram, par fraktālo zīmēšanas metodi un mākslas terapijas rītu. Ir vēl virkne noderīgu un interesantu pasākumu," stāsta Latvijas Dūlu apvienības vadītāja Inga Liepa-Babure.

Dūlas sievieti un ģimeni atbalsta dažādās dzīves situācijās - gan dabiskās dzemdībās, gan ķeizargrieziena laikā, gan īpašās dzīves situācijās, piemēram, zaudējot bērniņu.

Plaši dūlas atbalsts tiek sniegts pēcdzemdību periodā, risinot emocionālās grūtības, zīdīšanas problēmas vai vienkārši apgūstot jauno vecāku lomu, kā arī piedzīvojot dažādus atjaunojošus pēcdzemdību rituālus.

Dūla ir ģimenes atbalstītājs. Iepazīstoties un tiekoties ar ģimeni, dūla ir tā, kas palīdz saprast dzemdībās notiekošo, to, kā tam var gatavoties un ko varbūt nevar ietekmēt, palīdz ieskatīties acīs savām bailēm par dzemdībām un laiku ar bērnu, labāk izprast gaidas, atrast sev piemērotākās palīdzošās metodes, dūla sagatavo pārus turpmākam ceļam vecāku pasaulē.

Latvijā dūlas mācās trīs gadus ilgos kursos, apgūstot psiholoģiju, fizioloģiju un dažādas praktiskās palīdzošās metodes gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā. Praktizēt var jau pēc pirmā, psiholoģijas gada. Daudzām no dūlām tas nav pamatdarbs - dūlas ir tepat līdzās, mūsu vidū ir gan juristes, gan skolotājas, dizaineres, žurnālistes, farmaceites un daudzu citu profesiju pārstāves. Ir arī dūlas, kam tas ir pamatdarbs.

Sīkāku informāciju par pasākumiem visā Latvijā meklēt www.dulas.lv

Dūla ir nemedicīniska atbalsta persona, kas palīdz gaidību, dzemdību un pēcdzemdību periodā informatīvi, emocionāli un fiziski.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt