Rīta Panorāma

Laika ziņas 05.10

Rīta Panorāma

“Nobeli” medicīnā piešķir par cilvēku receptoru izpēti

Intervija ar Lieni Dambiņu un Dr. Aneti Masaļsku

Pusaudžiem un jauniešiem būs pieejams psiholoģiskā atbalsta telefons

Pusaudžiem un viņu ģimenēm, kas saskārušies ar mentālās veselības sarežģījumiem, pieejams jauns pakalpojums – klīnisko un veselības psihologu atbalsta tālrunis 25737363 . Tālruņa darba laiks darba dienās: no pulksten 12.00 līdz 19.00, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pavēstīja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Pusaudžu resursu centrs katru mēnesi saņem aptuveni 120 lūgumus pēc palīdzības uz klātienes konsultācijām, bet šobrīd rindā gaida vairāk nekā 230 pusaudži, veidojas rindas, kurās var nākties gaidīt pat vairākus mēnešus. Vēl kāda atbalsta tālruņa priekšrocība ir tāda, ka varēs zvanīt arī jaunieši pēc 18 gadu vecuma, kuri bieži vēršas pēc palīdzības Pusaudžu resursu centrā, taču valsts atbalsta programmas tiek sniegtas tikai jauniešiem līdz 18 gadiem.

“Pieprasījums pēc palīdzības ir milzīgs, jo pusaudžiem ir dažādas akūtas problēmas, un tas ir briesmīgi, ja situācijās, kad viņi lūdz palīdzību, jāatbild, ka būs jāgaida ne tikai nedēļu, bet varbūt mēnesi. Tāpēc esam priecīgi, ka varēsim sniegt atbalstu telefoniski, gan arī papildus novirzīt uz konsultācijām, ja būs tāda nepieciešamība,” sacīja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Savukārt Bērnu un pusaudžu resursu centra klīniskā vadītāja Anete Masaļska uzsvēra, ka palīdzības telefona ierīkošana ir īpaši svarīga situācijās, kad izveidojusies gara rinda uz valsts apmaksātajām programmām.

Viņa sacīja, ka speciālisti pa telefonu var sniegt konsultācijas savlaicīgi un problēmas mazināt, kas ir īpaši svarīgi pašnāvību riska gadījumos. Tāpat viņa aicināja uz šo telefonu zvanīt to pusaudžu draugus un paziņas, kas novērojuši, ka jaunietim dažādu iemeslu dēļ tiek ietekmēta funkcionalitāte: nespēj pildīt ikdienas pienākumus, nespēj aiziet uz skolu, pazeminās sekmes, kļūst daudz drūmāks, pamet savas intereses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti