«Pieminēšana un atmiņa» - ģimenes diena ar radošām darbnīcām Rīgas Domā

Svētdien, 4. novembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu "Pieminēšana un atmiņa". Pulksten 12.00 un 15.00 visi interesenti aicināti piedalīties īpašā ekskursijā „Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā”, kuras dalībnieki nokļūs Rīgas Doma krustejā, dārzā un muzeja ekspozīcijā, bet Radošajā darbnīcā “Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!” bērni kopā ar pieaugušajiem varēs darboties visas dienas garumā.

Pulksten 12.00 un 15.00 muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle, sagaidot Ģimenes dienas dalībniekus muzeja vestibilā, aicinās doties uz viduslaiku Rīgas noslēpumainajām krustejas velvēm, kur sāksies ekskursija “Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā”. Ekskursija sāksies ar piemiņas svecīšu iedegšanu Rīgas Doma dārzā (būtu vēlams, ja katram līdzi būtu paņemta arī sava svecīte). Ekskursijas dalībnieki gūs ieskatu, kādas Rīgā bijušas vēsturiskās reālijas un tradīcijas, kas saistītas ar cilvēku aizvadīšanu mūžības ceļos un piemiņas saglabāšanu.

Tās gadsimtu gaitā ir gan mainījušās, gan daļēji saglabājušās līdz mūsu dienām. Ekskursijas dalībnieki dosies pastaigā pa muzeju, Rīgas Doma krusteju un dārzu, iepazīstot gan šīs leģendām un seniem notikumiem bagātās vietas, gan stāstus, ko tās glabā par ekskursijā ietverto tēmu. Ikvienam ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana un godāšana, tās ieaudzināšana bērnos.

Radošajā darbnīcā “Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!” bērni kopā ar pieaugušajiem varēs darboties visas dienas garumā, minot mīklas un izsakot tās krāsās, kā arī zīmējot izsakot sajūtas, kas gūtas muzejā. Līdztekus atcerei, šajā tumšajā un miglainajā gadalaikā cilvēki atkal un atkal gaida gaismu un dabas atdzimšanu, kas jau tuvojas.

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti