«Par krēsliem, sēdēšanu un kustību prieku» – bērnus kopā ar pieaugušajiem aicina uz pasākumu muzejā

Svētdien, 14. janvārī, uz Ģimenes dienu "Par krēsliem, sēdēšanu un kustību prieku" bērnus kopā ar pieaugušajiem aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (RVKM). Programmā ekskursija ar vērības uzdevumu visām paaudzēm izstādē "Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām", pēc ekskursijas aktīvs un atraktīvs tematisks turpinājums muzejpedagoģisko nodarbību telpā – Himzela klasē.

Ģimenes dienas ekskursijas (sākums 12.00 un 14.00) dalībnieki izstādē "Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām" ieklausīsies dažādu vēstures stāstu virknē, ko vēstī plašā un daudzveidīgā izstādes ekspozīcija.

Kad cilvēki sāka lietot krēslus? Cik sarežģīti vai viegli ir pašam izgatavot krēslu? Kāpēc Zviedrijas karalim Kārlim XII veltītais krēsls tā arī nesagaidīja karali? Kurš no Rīgas Rātes krēsliem "piedalījās" šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja dibināšanā pirms 250 gadiem? Ko stāsta uz krēsliem izšūtie burti un ģerboņi? Vai "Vīnes krēsli" tika izgatavoti Vīnē? Kurā krēslā 2001. gadā, viesojoties Rīgā, sēdēja Tibetas garīgais vadītājs XIV Dalailama? Vai no brieža ragiem izgatavots krēsls ir ērts?  Un – galu galā – vai ir veselīgi daudz sēdēt? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem būs iespēja noskaidrot ekskursijas gaitā.

Pārliecināties, kas no ekskursijā dzirdētā un redzētā ir atmiņā piefiksēts, varēs ģimeniski draudzīgā kopā būšanas priekā veicot radošu uzdevumu ar iespēju iegūt arī simbolisku balviņu.

Ģimenes dienas programmas turpinājumā mazie un lielie dalībnieki tiks aicināti doties uz Himzela klasi, lai piedalītos pasākuma aktīvākajā daļā. Krēsli un sēdēšana mūsdienās ir tik pašsaprotama un ērta, bet kas notiek ar cilvēka pašsajūtu, ja sēdēts tiek par daudz, kā arī ar "līku muguru"? Risinājums ir – kustība. Jautrā un atraktīvā darbībā visi klātesošie varēs gūt jaunu sparu tālākajām svētdienas gaitām.

Pulcēšanās uz Ģimenes dienas ekskursiju – muzeja vestibilā. Vairāk informācijas šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti