Par drošību uz ūdens - Rīgas publiskajās peldvietās bērnus un jauniešus aicina uz bezmaksas nodarbībām

Četrās Rīgas publiskajās peldvietās – Lucavsalā, Ķīšezerā, Rumbulā un Ķīpsalā – notiks atvērtās ūdens aktivitāšu nodarbības bērniem un jauniešiem vecumā no 10 gadiem, informē pasākuma organizatori.

 

To laikā dalībnieki caur dažādām ūdens aktivitātēm iepazīsies ar drošības uz ūdens teorētiskajiem aspektiem, lai izprastu būtiskākos elementus un riska faktorus, kā arī praksē pārliecinātos par dažādiem mītiem, kas saistīti ar drošības prasību ignorēšanu vai spēku pārvērtēšanu, atpūšoties ūdenī vai pie tā.

Ikvienam rīdziniekam pieejamās atvērtās nodarbības organizē peldēšanas klubs “Madwave Rīga” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, un tās vadīs sertificēti peldēšanas treneri. Piedāvāto aktivitāšu mērķis ir veicināt Rīgas bērnu un jauniešu izpratni par drošu aktīvo atpūtu uz ūdens, kā arī popularizēt Rīgas oficiālo peldvietu izmantošanu, nodrošinot viņiem iespējas šajās peldvietās apgūt drošības uz ūdens teorētiskās pamatiemaņas caur dalību aktīvās un drošās aktivitātēs ūdenī.

Nodarbības sastāvēs no diviem blokiem:


1) informatīvi izglītojošais bloks, kura ietvaros dalībnieki tiek iepazīstināti ar drošības uz ūdens teorētiskajiem aspektiem, būtiskākajiem riskiem un pasākumiem, kas nepieciešami, lai mazinātu šos riskus;
2) praktisko aktivitāšu bloks, kuras ietvaros dalībnieki caur dažādām sportiskām aktivitātēm ūdenī nostiprina pirmajā blokā gūtās zināšanas un praksē pārliecinās par dažādiem ar drošību uz ūdens saistītiem riska faktoriem un izplatītākajiem mītiem.

Plašāka informācija un pieteikšanās nodarbībām iespējama kluba mājaslapā.

Statistika rāda, ka Latvijā ik gadu noslīkstot dzīvību zaudē vairāk nekā 100 cilvēku, tai skaitā liela daļa bērnu un jauniešu, un tas ir lielākais noslīkušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju visā Eiropas Savienībā. Datu analīze pierāda, ka absolūtais vairākums šo negadījumu notiek ārpus labiekārtotām peldvietām. Vienlaikus sabiedriskās domas aptaujas rezultāti atklājuši, ka Latvijas iedzīvotāji ir vāji izglītoti drošības uz ūdens jautājumos, bieži vien pārvērtē savas prasmes un izvēlas atpūtai nepiemērotas peldvietas un aktivitātes, kas ietver paaugstinātu traumatisma risku (lēkšana ūdenī uz galvas utt.). Kā viens no iemesliem šādai rīcībai tiek pieminēts “rīcības brīvības trūkums”, proti, – jauniešiem šķiet, ka peldvietās, kurās dežurē glābēji, viņi nevarēs pietiekami jautri izklaidēties.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt