Rīta Panorāma

Saruna ar VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieku Jāni Grīnbergu

Rīta Panorāma

Francijas eksprezidentu Sarkozī notiesā par korupciju

Skolotāju izglītības projekts «Mācītspēks»

Noslēgusies pieteikšanās skolotāju projektā «Mācītspēks»; lielākā interese par sociālām zinībām un valodām

1. martā noslēdzās pieteikšanās skolotāju izglītības projektam “Mācītspēks”. Kopumā pieteikušies 1149 dažādu jomu speciālisti no visas Latvijas, kas gatavi iegūt pedagoga kvalifikāciju un vienlaikus uzsākt darbu skolā. Rūpīgas atlases rezultātā līdz aprīļa beigām tiks noteikti dalībnieki, kuru izglītība, pieredze un personība atbilst projekta “Mācītspēks” kritērijiem, raidījumā “Rīta Panorāma” pauda nodibinājuma “Iespējamā misija” direktors Kārlis Kravis.

Projektā “Mācītspēks” piesakās cilvēki, kuriem ir liela vadības pieredze, jomu ziņā pārstāvētas sociālās zinības, valodu jomas, informē Kārlis Kravalis.

Ieva Margeviča-Grinberga, Latvijas Universitātes asociētā profesore, 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Skolotājs” direktore, pauž, ka programmas pretendentiem ir iespējams pieteikties jebkuram mācību priekšmetam, pierādot savas prasmes un motivāciju. Ar programmas dalībniekiem strādā Latvijas labākie pedagoģijas speciālisti.

Kopumā pieteikšanās laikā interesi izrādījuši 1149 cilvēki, no kuriem 397 uzsākuši dalību atlases procesā. No esošajiem pieteikumiem redzams, ka vidējais pretendentu darba stāžs ir aptuveni deviņi gadi, kas atbilst projekta mērķim, – piesaistīt pieredzes bagātus un zinošus dažādu jomu speciālistus pedagoga darbam. Kandidātu vidējais vecums ir 36 gadi. 

Visaktīvākie arī šogad ir Rīgas reģiona iedzīvotāji, tomēr liela interese novērojama arī Kurzemē un Vidzemē. Turklāt lielākā daļa no dalībniekiem ir pieteikušies mācību priekšmetiem, kuros pedagogu trūkums ir izteikts, – humanitārajām zinātnēm, matemātikai un dabaszinību priekšmetiem.

Par projektu “Mācītspēks”

Jauno skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā “Mācītspēks” tiek sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums “Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt