Ģimenes studija

Direktors varēs vienpersoniski pieņemt lēmumu par vardarbīga skolēna izslēgšanu no skolas

Ģimenes studija

Uz vienas dienas kafejnīcu Mārupē pie Benefeldu ģimenes

Lielākie šķēršļi jaunietēm sasniegt izvirzītos mērķus

Neticība sev, pašapziņas trūkums, laika plānošanas grūtības – lielākie šķēršļi jaunietēm mērķu sasniegšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielākie šķēršļi, kas jaunietēm rada grūtības sasniegt izvirzītos mērķus, ir neticība sev un saviem spēkiem, problēmas ar laika plānošanu un slodzes sadali, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja atbalsta programmu organizētāji. Dažādās programmās Latvijā ar mentoru palīdzību iedrošina jaunietes realizēt savus mērķus.

SIA "MAK IT" izpilddirektore, programmas "BEAT IT" autore un patronese Jana Trapāne idejai veidot programmu jaunietēm iedvesmojās no mācību brauciena uz Singapūru.

Programmā bija vairāk nekā 80 pieteikumu, izvēlējās 17 meitenes un 16 mentorus.  Mūsdienu meitenes Latvijā sapņo piezemēti. Pārsteigums, ka daudzām meitenēm patika pašizaugsmes kurss, bet kopumā mūsdienu jaunatne ir dziļa un gudra, skaidroja Trapāne.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas profesore Ingūna Elere ir viena no mentorēm, viņa uzsver, ka programmas mērķis palīdzēt jaunietēm virzīties uz priekšu ir jēgpilns koncepts. Viņas dalībnieces mērķis ir studēt interneta dizainu un sagatavoties, lai spētu iestāties augstskolā. Kopā abas meklē labākās izglītības iestādes, tiek gatavots portfolio.

Pieteikumi no Rīgas ir izteikti labāki, projektā gribēja uzrunāt reģionu meitenes, pauda Trapāne. "Nevar palīdzēt tiem, kas baidās.  Meitenēm trūkst pašapziņas, ir bailīgas. Mēs pēc pirmā gada programmas domāsim, kā var palīdzēt meitenēm."

Programmas "Future Heroes" vadītāja Aina Špaca skaidroja, ka šīs programmas koncepts nāk no Igaunijas, arī Lietuva ir šajā projektā. Dalībnieki ir jaunieši no 14 līdz 17 gadiem no visiem reģioniem. Dalībnieces tiekas oktobrī, mācās pusgadu. Ir astoņas darbnīcas – gan teorētiskas, gan praktiskas. Programma norit angļu valodā. Abas Latvijas "Future Heroes" sezonas pandēmijas dēļ notika attālināti.

Meitenes sadala grupās, katrai ir mentors, kurš palīdz realizēt idejas. Viens no lielākiem izaicinājumiem ir neticība sev un saviem spēkiem, tas attiecas arī uz drošajām meitenēm. Problēmas arī ar laika plānošanu un slodzes sadali.

Jaunās programmas trešā sezona sāksies oktobra otrajā pusē un noritēs līdz 2023. gada martam www.futureheroes.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti