Mazajiem lasītājiem jaunas izziņas bilžu grāmatas - «Tā es redzu» un «Skaļi, klusu, čukstus»

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā divas ukraiņu autoru Romanas Romanišinas (Pомана Pоманишин) un Andrija Lesiva (Aндрий Lесив) izziņas bilžu grāmatas “Tā es redzu” un “Skaļi, klusu, čukstus” Māra Salēja tulkojumā, informēja izdevniecības pārstāvji.

Šis grāmatu tandēms veicinās bērnu un jauniešu zināšanas par divām cilvēka maņām – redzi un dzirdi - un to nozīmi cilvēka attīstībā, pasaules izzināšanā un saskarsmē. Grāmatas piemērotas bērniem, sākot jau no pirmsskolas vecuma, kā arī ikvienam, kas ieinteresēts vizuālajā mākslā, dizaina un grāmatniecības novitātēs.

Ir populāri un viegli atzīt, ka mūsdienu bērniem dominē vizuālā uztvere, taču daudz svarīgāk ir šo vizuālo uztveri izkopt, attīstīt vizuālo lasītpratību, spēju iegūt informāciju no attēla, uztvert tā loģiku un struktūru, nevis ļauties paviršai pāri slīdēšanai. Tieši šādā virzienā strādā Romanišinas un Lesiva grāmatas.

Grāmata “Skaļi, klusu, čukstus” stāsta par dzirdi un klusumu, kā arī par dažādām skaņām, ko mēs varam vai nevaram dzirdēt. Tajā aplūkoti trokšņi un mūzikas skaņas, pilsētas un dabas skaņas, vecākā skaņa pasaulē un klusākā mūzika cilvēces vēsturē. Grāmata stāsta, kā savā starpā sazinās nedzirdīgi cilvēki un kāpēc klusums ir tik svarīgs cilvēka dzīvē.

Grāmata “Tā es redzu” veltīta redzei. Tā stāsta par lietām, ko varam redzēt ar savām acīm, kā arī par noslēpumaino, cilvēka acīm neredzamo, par mikroskopiem un teleskopiem, kas palīdz saskatīt neticami mazo un ļoti tālo. Tā izskaidro, kāpēc cilvēkiem jālieto brilles, bet tiem, kuri neredz nemaz, nepieciešama īpaša sistēma un simboli, lai varētu lasīt. Grāmatā var uzzināt, kā pasauli redz putni un dzīvnieki, kā mākslinieki rada optiskās ilūzijas, cik miljonus nokrāsu spēj uztvert cilvēka acs.

“Tā es redzu” un “Skaļi, klusu, čukstus” 2018. gadā saņēmušas vienu no prestižākajiem bērnu grāmatu apbalvojumiem: Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu "Bologna Ragazzi Award" kategorijā “Izziņas grāmatas”.  Citējot starptautiskās žūrijas vērtējumu, abās  grāmatās “zinātniska informācija un filozofiski jautājumi meistarīgi ievīti ilustrācijās un dizainā, grāmatu daudzslāņaino vizuālo valodu veido infografikas no Braila līdz Kandinskim. Zinātniski fakti parādīti vēl nebijušā veidā. Tās būs nebeidzams pārsteigumu avots lasītājiem".

Romana Romanišina un Andrijs Lesivs ir ukraiņu mākslinieki un grafikas dizaineri, kas kopā rada mākslas grāmatas un grāmatas bērniem. Savos darbos viņi izmanto simbolu kolāžas, dažādas tekstūras un zīmējumus. Viņu stāsti ir par bērniem, kas mēģina izzināt un izpētīt pasauli. Autori ir saņēmuši vairākas balvas - "Bologna Ragazzi Award" (2014., 2015. un 2018. gadā), balvu Bratislavas Ilustrācijas biennālē (BIB), vairākas reizes iekļauti prestižajā "White Ravens" katalogā, ko sastāda Starptautiskā Minhenes jaunatnes bibliotēka. Viņu veidotās grāmatas ir izdotas vairāk kā 20 valodās visā pasaulē.

Dizaina adaptāciju latviešu izdevumam veidojusi Ūna Laukmane.

2016. gadā apgādā “Liels un mazs” izdota arī Romašinas un Lesiva grāmata “Zvaigznes un magoņu sēkliņas”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt