LNB atklāj bērnu grāmatu izstādi un bērnu literatūras pavasara konferenci

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē šodien, 21.aprīlī, notiks pavasara konference „Es piederu šeit: konference bērnu literatūras un bibliotēku speciālistiem”. Konferences ietvaros tiks atklāta ceļojoša izstāde par Izraēlas vietām un ainām bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam.

Izstādē “Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam”, ko atklās plkst. 15.30, būs pārstāvētas kopš Izraēlas izveidošanas brīža līdz mūsdienām tapušas ilustrācijas.

Izstāde ir bijusi eksponēta Izraēlā un pa pasauli ceļo kopš 2014. gada.

Izstādes kuratores vārdiem: “Šī izstāde nepretendē aptvert visus mūsu esības aspektus Izraēlā. Tā pārstāv tikai pavisam nelielu daļu no visām Izraēlas bērnu grāmatām. Tā ir attiecināma uz jauno bērnu literatūru ivritā.” Izstāde izveidota ar kolekcionāru, pētnieku, akadēmiskā personāla, kuratoru, muzeju direktoru, grāmatu redaktoru, izdevēju, žurnālistu, bibliotekāru un ministriju palīdzību.

Izstāde būs apskatāma līdz 28. maijam

Šodien, 21. aprīlī, no plkst. 10.30 līdz 15.20  LNB notiek bērnu literatūrai veltīta konference, kuras noslēgumā paredzēta izraēliešu ilustratores, izstāžu kuratores Lioras Grosmanes (Liora Grossman) lekcija “Ilustrējot “mūs” –  jaunas nācijas vizuālā tapšana”. Viņa paredzējusi runāt par pārmaiņām Izraēlas vērtībās un dzīvesveidā kopš Izraēlas izveidošanas brīža 1948. gadā līdz mūsdienām, aplūkojot ilustrāciju tēmas no dažādām perspektīvām.

L. Grosmane piecu gadu vecumā emigrējusi no Lietuvas uz Izraēlu. Pēc Izraēlas mākslas un dizaina akadēmijas “Bezalel” absolvēšanas strādājusi kā grafiskā dizainere un vizualizētāja reklāmas aģentūrās un pārtikas uzņēmumos. L. Grosmane ir ilustrējusi vairāk nekā 150 bērnu un jauniešu grāmatu, no 1997. līdz 2012. gadam strādājusi par profesori vairākās Izraēlas mākslas akadēmijās, kā arī lasījusi lekcijas par Izraēlas bērnu literatūru Amerikas Savienotajās Valstīs un Latīņamerikā. 

Bērnu literatūras pavasara konferencē pērn Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendences, jaunumus, veiksmes un neveiksmes analizēs Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne.

Māksliniece Rūta Briede, Latvijas Mākslas akadēmijas lektore, uzstāsies ar priekšlasījumu “Laiks – noteiktais un nenoteiktais: Par jaunāko latviešu bērnu grāmatu ilustrācijā”.

Liepājas Universitātes lektore Sandra Okuņeva savā pārskatā sniegs vērtējumu par 2016. gadā izdoto tulkoto literatūru bērniem un jauniešiem. Par Latvijas Leļļu teātra jauno kursu, ko iezīmē vairāku režisoru un jaunu mākslinieku veiksmīgā sadarbība, stāstīs teātra zinātniece Rūta Petrauska.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova pārskatā “Bibliotēkas 2015 – vieta bērniem, grāmatām, lasīšanai un sarunām” klausītājus iepazīstinās ar nozīmīgākajiem sasniegumiem un jaunumiem bibliotēku darbā ar bērnu un jauniešu auditoriju. Par savu nesen iznākušo grāmatu “Vilki, velni un vīri”, kas veltīta mākslinieka, grāmatu ilustratora un autora Alberta Kronenberga (1887–1958) dzīvei un daiļradei, runās žurnālists un rakstnieks Juka Rislaki (Jukka Rislakki).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti