Komiksu darbnīca bērniem un vecākiem - «Notikums un visi, kas līdzdarbojas»

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz komiksu darbnīcu 15. jūnijā plkst. 11.00 “Notikums un visi, kas līdzdarbojas” Raiņa un Aspazija mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Kopā ar bērniem lasīs Aspazijas dzejoļus un izrunās, kā katrs saprot notiekošo.

Vienlaikus zīmēs komiksu, izmantojot  dažādas tehnikas (zīmuļus, guašas, krītiņus), lai uzsvērtu kustību un miera stāvokļus dzejā. Kā izskatās pasaciņa ar zelta pātadziņu, un kā parādīt, kur tai ir mājas?

Ella Mežule vadīs zīmētājus cauri vārdu mežam, pakavējoties pie katra paša personīgajām sajūtam un domām, kopīgi atrastiem tēliem un dažādiem virzieniem, kurp tie dodas un ko sastop ceļā.

Arī pati savos darbos Ella Mežule bieži spēlējas ar zīmju dažādo un daudzpusīgo uztveri, radot gan gleznas, gan ilustrācijas.  Māksliniece ir glezniecību un dažādu cita veida mākslu studējusi jau vairāk nekā deviņus gadus, savas zināšanas papildinot gan Īrijā (National College of Art and Design), gan Itālijā (Accademia di Belle Arte di Napoli). Viņas darbi ir tikuši izstādīti Lietuvā, Igaunijā, Īrijā, Beļģijā, Latvijā, Itālijā un daudz kur citur. 2016. gadā Ella saņēma ''Brederlo von Sengbusch'' mākslas prēmiju, bet 2017. gadā – Valdemāra Tones stipendiju.

Darbnīca “Notikums un visi, kas līdzdarbojas” ir piektā no deviņām nodarbībām ģimenēm, kas no marta līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti