Kas jāzina bērniem un vecākiem par drošību svētku laikā

Lielais notikums - XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki klāt. Vecāki ar bērniem dosies uz svētku gājienu, koncertiem un citiem pasākumiem, kuros īpaši jāievēro drošības pasākumi.

Atgādinām dažus drošības baušļus, kopā ar bērniem apmeklējot svētkus.

Mazi bērni ir kustīgi, zinātkāri un dažreiz pārgalvīgi, viņi var ātri noklīst lielajā pūlī.

Svarīgi zināt publiskos pasākumos:

Ar bērnu pārrunāt drošības noteikumus pirms došanās uz publiskām vietām.

Runāt katru reizi, pirms katra publiska pasākuma, pat vairākas reizes dienā.

Bērnam jāzina savs vārds, uzvārds, vecāku vārds, uzvārds, labi, ja arī prot nosaukt dzīvesvietu.

Esot kādā publiskā pasākumā, vienojieties par kādu zīmīgu vietu, kur satikties, ja kāds ir noklīdis vai apmaldījies – koks, pietura, piemineklis, plakāts vai kas cits. Vienojieties, ka jāgaida tajā vietā, nedrīkst doties prom meklēt vecākus vai paziņas.

Mazāku bērnu apģērba kabatā ielieciet zīmīti ar bērna vārdu un telefona numuru, pa kuru var sazvanīt tuviniekus. Pasakiet un parādiet to bērnam. Daži vecāki iesaka telefona numuru uzrakstīt uz bērna rokas.

Pastāstiet bērnam, ka nedrīkst doties līdzi svešiniekiem; ja kāds bērnu ar varu velk prom, tad bērnam skaļi jāsauc pēc palīdzības. Tāpat no svešiniekiem nedrīkst pieņemt saldumus, dāvanas, pārtiku.

Parādiet bērnam cilvēkus, kuri var palīdzēt, visticamāk, viņi būs formās, pūlī būs pamanāmi. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, informācijas centrā, pie policijas darbiniekiem, mediķiem.

Svarīgi zināt Dziesmu un Deju svētku pasākumos, kur ieeja ar biļeti:

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva skaidro, ka Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz septiņu gadu vecumam ir bez maksas gadījumā, ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta.

Izvērtējiet, vai pasākums tiešām domāts maziem bērniem. Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Bērna vecumu apliecinoši dokumenti. Apsardze ir tiesīga prasīt bērna vecumu apliecinošu dokumentu, tāpēc paņemiet to līdzi, pretējā gadījumā koncertā varat neiekļūt.

Koncertā ar bērnu ratiņiem. Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Bet, ja esat nolēmuši apmeklēt šos koncertus ar zīdaiņa vecuma bērniem un doties ar ratiem Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, lūgums izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas un ir novietojami zem sēdvietām. Savukārt, Daugavas stadionā ratus (dažāda modeļa) varēsiet atstāt tribīņu gaiteņos vai pie tribīnēm, netraucējot skatītāju kustībai. Koncerta laikā tos varēs arī novietot velonovietnēs pie Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona, kur tie būs drošībā. Rīkotāji atbildību par personīgām mantām neuzņemas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti