Panorāma

Mūžībā devies diriģents Mariss Jansons

Panorāma

Par gāzi būs jāmaksā mazāk

Kapseļu ielas bērnunama bērni svin pirmo adventi

Kapseļu ielas bērnunama bērni Pirmo adventi svin ģimeņu iepazīšanās pasākumā

Tālu no ierastās vides un bērnunama četrām sienām Pirmo adventi svētdien, 1. decembrī, atzīmēja Kapseļu ielas bērnunama iemītnieki. Jūrmalā notika pasākums ģimenēm, kuras vēlas iepazīties ar šiem bērniem un, iespējams, uzņemt viņus savās mājās. Bērni kopā ar pieaugušajiem devās pārgājienā gar jūru un pēc tam sildījās ar zupu pie ugunskura.

Kapseļu ielas bērnunama jeb valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” bērniem Pirmajā adventē liela diena. Izbrauciens ar busiņiem vien ir liels piedzīvojums, un arī pirmais sniegs un mīļo klātbūtne rada dzirksteles visu acīs.

Šīs dienas pasākuma galvenais mērķis – parādīt jūru arī tiem bērniem, kuru ikdiena paiet riteņkrēslā, un, kamēr uz dzīvās uguns vārās trīs dažādu veidu zupas, bērni un pieaugušie dodas uz kāpām. Starp viņiem arī kāds dažus mēnešus vecs mazulis, kas nesen nonācis brīvprātīgā darba veicēju Rūtas un Reiņa ģimenē.

“Sistēma nav sveša. Kopš iepazīšanās nolēmām likt kārtis galdā un principā mēs abi augot esam redzējuši šo modeli, ka bērni ģimenē ienāk dažādi. Arī mūsu ģimenē bērns ir citā ceļā ienācis,” stāsta Rūta.

Un Reinis, abiem smejoties, piebilst: “Adoptēts. Tas ir tas, ko viņa grib vienā vārdā pateikt. Adoptēts.”

Gājiens līdz jūrai izrādās pagrūts. Sniega dēļ slīd kājas un arī riteņkrēsliem pievarēt stāvās nogāzes nav viegli. Taču cilvēki palīdz cits citam, jo prieks, kas rotājas bērnu sejās mirklī, kad jūra kļūst redzama un viļņi kuļ putas, ir nenovērtējams.

Tieši šādā neformālā gaisotnē bērni vislabāk var satikt savas, iespējams, nākamās ģimenes.

Pirms nepilna gada līdzīgā pasākumā savu mammu un tēti satika arī Lāsma, kas uzaugusi valsts sociālās aprūpes centrā.

“Mūsu ģimenē aug Lāsma, nu jau piecus mēnešus. Mēs aizbraucām uz Kapseļu ielas atvērto pasākumu kā jaunizcepta audžuģimene vienkārši ar tādu domu, ka ir jāaizbrauc, jo mūs aicina. Doma ņemt bērnu ar īpašām vajadzībām nebija,”

stāsta audžumamma Maija.

Kā stāsta bērnunama direktore Ilze Dzene, šādā veidā mājas atraduši gandrīz 20 bērni, kas iepriekš bijuši paslēpti aiz daudzām smagām diagnozēm.

“Šeit šodien ir arī ģimenes, kas man personīgi ir jautājušas par to, kas ir jādara, lai uzsāktu procesu par konkrēta statusa iegūšanu? Un, protams, ir sabiedrība kā interesenti. Šāda veida atbalsta pasākumi ir brīnišķīgs veids, kā sabiedrību iepazīstināt ar to, ko mēs darām ikdienā,” skaidro Ilze Dzene.

Ģimenes, kas nāk un pavada laiku ar šiem bērniem, nopietni pārdomājušas šo lēmumu. Ziemassvētkos novērojams, ka daudzi izrāda vēlmi nopirkt bērniem dāvanas, taču tā vietā dārgāks ir kopā pavadītais laiks, saka direktore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt