Bardaks bēniņos

«Bardaks bēniņos 2». Lielkoncerts

Bardaks bēniņos

Bardaks bēniņos 2. «Lielkoncerts». 13. sērija

Bardaks bēniņos 2. «Peldēšana». 12. sērija

Kā ar bērnu runāt par drošību uz ūdens. Ieteikumi vecākiem

Pirms peldēšanas sezonas atkāšanas katram nepieciešams atjaunot zināšanas par drošību uz ūdens. Bērniem jāzina, ka bez pieaugušo klātbūtnes nedrīkst doties uz peldvietām, atrasties pie ūdenstilpēm, tas ir bīstami. Tāpat bērniem kopā ar vecākiem jāpārliecinās par bērna prasmēm peldēt, jāpārrunā drošības pasākumi uz ūdens.

Tikai 30% iedzīvotāju savas peldēšanas prasmes vērtē kā labas un tikai 6% kā teicamas, liecina SKDS 2018. gada aptauja.

Uz 1000  iedzīvotājiem Latvijā ik gadu noslīkst visvairāk cilvēku, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm. Peldēšana nenoliedzami ir veselīga aktivitāte, bet, to darot pārgalvīgi, rezultāts var būt letāls.

Sarunai ar bērnu par drošību uz ūdens izmantojiet raidījuma "Bardaks bēniņos" sēriju.

Bērnu raidījuma “Bardaks bēniņos” galvenais varonis Bardaks ar draugu Radio grasās doties piedzīvojumā – laivu braucienā. Viņi ir pārliecināti, ka šādā dēkā peldēšanas prasme ir gluži lieka. Tomēr, kad viņi pabijuši pie peldēšanas instruktora, šīs domas mainās.

Padomi vecākiem:

  • Atrašanos pie ūdens kopā ar bērnu vecāki sāk ar to, ka ūdens gultni izstaigā, nepieciešams apzināt teritoriju, lai saprastu šķēršļus. Peldbaseins ir drošs, citas peldvietas drošība jānovērtē.
  • Jāsagatavo norādes, ja peldot kaut kas apdraud drošību, norādot ar bojām vai citādu apzīmējumu, vai mutisku norādi, kur nevar peldēt. Bieži dzird par nelaimes gadījumiem pašu ierīkotās peldvietās vai piemājas dīķos. Ūdenstilpes gultne var mainīties.
  • Sagatavoties peldei; esot ūdenī, vienmērīgi atdzist, pierast pie ūdens.
  • Vecāki nedrīkst nolaist acis no bērna. Vecāku atbildība ir  bērnu drošība. Vācijā ir konstatēts, ka aug nelaimes gadījumu skaits ūdenī ar bērniem vecāku klātbūtnē, jo vecāki “iegrimuši” viedierīcēs.
  • Rekomendācija – viens bērns bez vecākiem vai draugiem iet peldēt atklātās ūdenstilpēs nedrīkst.
  • Nerekomendē peldētmācībā izmantot piepūšamas peldlīdzekļus, tos var pārdurt vai no tiem iziet gaiss un zūd drošība. Vislabāk izmantot peldvestes (ne piepūšamās), “nūdeles”, pelddēlīšus un citus nepiepūšamus palīglīdzekļus.

Mīti par rīcību nelaimes gadījumā uz ūdens:

1. mīts:  Ja jūti, ka nespēj peldēt, kliedz, sauc pēc palīdzības, māj ar rokām.

Pareizā rīcība: To nav iespējams izdarīt cilvēkam, kurš nevar papeldēt un paelpot.

2.mīts: Ja redz, ka cilvēks slīkst, peldēt palīgā.

Pareizā rīcība: Turēties drošā attālumā no slīcēja, lai nebūtu ciešs kontakts un rezultātā divi cietušie. Slīkstošajam jāpamet kāds priekšmets, pie kā turēties.

Noskatieties kopā ar bērniem!

Peldam droši. 1. sērija

 

Peldam droši. 2. sērija

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt