Kultūras ziņas

Interaktīva pirmizrāde ar divu metru distanci

Kultūras ziņas

Brīvdabas muzeja gadatirgum – 50

Liepājas teātrī tapis seriāls bērniem

Jautri, dauzonīgi, izglītojoši – Liepājas teātra miniseriāls bērniem sācis ceļu pie skatītājiem

Interneta vidē pirmizrādi piedzīvojusi Liepājas teātra radošās komandas veidotā miniseriāla bērniem pirmā sērija. Seriāla galvenā varone ir puteklīte Patakoļako, kuru atveido aktrise Everita Pjata-Gertnere. Patakoļako apciemo savus draugus – labi zināmus bērnu izrāžu tēlus, piemēram, Putnubiedēkli un krustmāmiņu Kukurūzvālīti. Darbs top bez piesaistīta finansējuma un pēc pašu teātra darbinieku iniciatīvas ar vēlmi radoši izpausties.

Lai gan pašreiz Liepājas teātrī ārkārtējās situācijas dēļ aktīva darbība uz skatuves nenotiek, tā radošā komanda nesnauž un pašreiz strādā pie mini sēriju cikla bērniem par puteklīti Patakoļako filmēšanas. Kā informē miniseriāla režisors Mārtiņš Kalita – doma par Patakoļako radusies dramaturģei Rasai Bugavičutei-Pēcei kopā ar viņas bērniem, savukārt viņam bijis izaicinājums, kā digitālo vidi šajā laikā apvienot ar teātri, nepazaudējot teātra galveno būtību.

“Nonācām pie tā, ka varētu taisīt kā sērijiņas, kas ir ne gluži teātris, mēs iesaistām aktierus, to mēs varam izdarīt, un teātri kā tādu parādot.

Uztaisot tādu jautru, reizēm dauzonīgu, bet ar kaut kādu pamācošu un izglītojošu materiālu bērniem,” skaidro Mārtiņš Kalita.

Aktrise Everita Pjata-Gertnere, kas atveido puteklīti Patakoļako, stāsta, ka varone ir senas teātra putekļu dzimtas atvase, kuras pārziņā ir virpuļošana teātra prožektoru gaismā un skatītāju degunu kņudināšana brīžos, kad tas vismazāk tiek gaidīts. Ņemot vērā, ka pašreiz teātrī valda klusums, varone izmanto brīvo laiku un dodas ciemos pie dažādiem bērnu izrāžu tēliem, piemēram, šodien puteklīte kopā ar krustmāmiņu Kukurūzvālīti bija dzīvnieku patversmē “Lauvas sirds”.

“Man pašai ir dēliņš, un tad es mēģinu sarunāties caur kameru ar viņu.

Tas nāk tā dabīgi – es nemēģinu spēlēt bērnu, kaut kādu skolotāju pamācošu, bet drīzāk caur dramaturģes tekstiem iejusties, kā tas ir būt puteklītei,” stāsta Everita Pjata-Gertnere.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Runājot par varones vārdu – tas radies pavisam vienkārši – kad puteklīte piedzima, māmiņa viņu gribēja saukt par Patu, tētis par Koļu, vecmāmiņa, to izdzirdot, iesaucās  “Ko?”, un vectētiņš pieņēma lēmumu – Patakoļako.

Kā akcentē mini sēriju režisors – filmēšanas procesā iesaistās arī pašu teātra cilvēku bērni:

“Bērni iesaistījās arī dziesmiņās, arī kā kvalitātes kontrole manējie pēc tam, tad mēs paskatāmies un saprotam, vai viņiem interesanti vai neinteresanti un kas strādā?”

Aptuveni 20 sērijas par puteklītes Patakoļako gaitām bez maksas būs iespējams vērot Liepājas teātra “Youtube” kanālā un mājaslapā. Kā informē Mārtiņš Kalita – radošā komanda cer, ka reizi nedēļā iznāks viena jauna sērija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti