Jaunums mazajiem lasītājiem - bilžu grāmata «Mazie nakts stāsti»

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā Kitijas Krauzeres (Kitty Crowther; 1970) bilžu grāmatu “Mazie nakts stāsti“, kas adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. „Liels un mazs“ Kitijas Krauzeres grāmatas izdevusi jau iepriekš – 2011. gadā „Skrību skrābu tvīt plunkš!“ un 2012. gadā „Ezera Annija“.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Bilžu grāmatā „Mazie nakts stāsti“ mazais Lācēns lūdz lācenei pastāstīt trīs vakara pasaciņas. Lāču mamma viņam izstāsta trīs stāstus: par nakts sargātāju, kura palīdz aiziet gulēt visam mežam, par mazo meiteni Žannu ar zobenu, kas apmaldījās mežā un pārnakšņo pie sikspārņa Žako Mollo, un par vīru Bū, kurš nevar iemigt. Autores pasaulē durvis starp iztēli un realitāti ir vienmēr atvērtas un ļauj brīvi klejot, iepazīstot abas. Šajā grāmatā tās ir durvis starp nomodu un sapņiem, un mazajam Lācēnam tās vakaros ver mammas stāsti.

Kitijas Krauzeres grāmatās teksts un ilustrācija veido vienu veselumu, autore pati rada gan stāstus, gan zīmējumus. Māksliniece ir līnijas un atmosfēras meistare, grāmatu ilustrēšanai viņa galvenokārt izmanto zīmuļus un tušu, saglabājot bilžu grāmatas tradīciju, taču Kitijas Krauzeres pasaulē nepastāv kādi noteikti stereotipi. Vide, kurā norisinās stāsti, ir cilvēkiem pazīstama, tomēr Kitija saskata tajā kaut ko vairāk, rada negaidītus tēlus, ļauj bilžu grāmatā ienākt kaut kam noslēpumainam un nopietnam. Cilvēciskums un līdzjūtība caurstrāvo viņas māksliniecisko meistarību. Kā uzskata pati māksliniece, viņu spēcīgi iespaidojušas pašas izjustās dzirdes problēmas, kas jau kopš bērnības viņas kontaktu ar apkārtējo vidi ierobežoja, vienlaikus pamudinot attīstīt iztēli un radīt pašai savu pasauli.

Kitija Krauzere ir dzimusi Briselē 1970. gadā angļu-zviedru ģimenē, uzaugusi un skolojusies franču valodas vidē. Lielākoties viņa raksta franču valodā, vairākas grāmatas izdotas arī flāmu valodā. Kopumā kopš 1994. gada iznākušas aptuveni 40 Krauzeres grāmatas, kas tulkotas vairāk nekā 20 valodās visā pasaulē. Kitija ieguvusi daudzus apbalvojumus Eiropā, 2010. gadā viņai tika piešķirta Astridas Lindgrēnes piemiņas balva (ALMA), kas ir augstākais apbalvojums bērnu literatūrā pasaulē.

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti