Dienas ziņas

Rīgā šajā sezonā plāno piestāt 110 kruīza kuģi

Dienas ziņas

Aicina vakcinēt pusaudžus pret papilomas vīrusu

Ierosinājums saīsināt vasaras brīvlaiku plašu atbalstu negūst

Ierosinājums saīsināt skolēnu vasaras brīvlaiku negūst plašu atbalstu

Ierosinājums saīsināt skolēnu vasaras brīvlaiku, kas Latvijā esot viens no garākajiem Eiropā, izskan vai ik gadu. Šopavasar jautājumu aktualizējusi izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Taču vismaz pagaidām sadarbības organizācijas atbalstu šādai ierosmei neizsaka.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece mācību gada noslēgumā nākusi klājā ar ierosinājumu, ka

īsāks vasaras brīvlaiks ļautu izlīdzināt skolēnu un pedagogu slodzi visa mācību gada laikā, kas savukārt veicinātu izglītības kvalitāti.

Kā norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā, šobrīd tā ir tikai politiska iniciatīva un ministrijas darbinieki šo jautājumu vēl nav skatījuši.

"Šajā mācību gadā, protams, izmaiņas netiek plānotas, bet nākamajā mācību gadā lēmuma pieņemšanai notiks diskusijas ar pašvaldībām, ar pedagogu un vecāku nevalstiskajām organizācijām, kā arī citām ieinteresētajām pusēm," situāciju komentēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (''Konservatīvie'').

Inga ir 8 un 10 gadus vecu meiteņu mamma. Viņa norāda, ka salāgot, kā meitenes pavadīs trīs mēnešus garo vasaras brīvlaiku, nav viegli. Vispirms ģimene bērniem izraugās vasaras nometnes, bet tas ir dārgs prieks: "Ir omīšu opcija; trešais variants, mēs paši ņemam atvaļinājumu, lai meitenes nav vienas pašas." Tomēr Inga nepiekrīt ierosinājumam, ka mācību gadu vajadzētu pagarināt.

Organizācijā "Mammamuntetiem.lv" norāda, ka pēc būtības vienmēr ir atbalstījuši ierosinājumu saīsināt garo vasaras brīvlaiku, lai mazinātu augsto bērnu traumatismu. Bet ne šobrīd, kad mācību iestādēs ir aktuālas daudzas citas problēmas, piemēram, mobings.

"Mēs sagaidītu tādu plānu, ka kopumā tiks sakārtotas izglītības lielās sasāpējušās lietas. Piemēram, vai un kā tiks piesaistīti pedagogi jauni, vai vispār darbinieki skolai," skaidroja organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Tikmēr izglītības darbiniekus pārstāvošās organizācijas norāda, ka ministre par šo jautājumu ar viņiem nav diskutējusi. Latvijas Izglītības vadītāju asociācijā uzskata, ka būtiskāk būtu vienoties, lai mācību gads visiem beidzas vienlaicīgi.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns skaidroja, ka mācību gadam vajadzētu būt no 1. septembra līdz 31. maijam, ar attiecīgajām metodiskajām un rekreācijas pauzēm vidū gan skolēniem, gan skolotājiem, un visa pārbaudes darbu sesija varētu būt jūnijā.

Savukārt Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrībā akcentē, – pagarinot mācību gadu, zināms ieguvums būtu slodzes izlīdzināšana gan skolēniem, gan pedagogiem. Bet šobrīd trūkst skaidra plāna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt