Fizikas festivālā skolēnos rosina interesi par eksaktajām zinātnēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar plašu vērienu izskanējis Latvijā un Baltijā lielākais fizikas festivāls, kas Rīgā notika otro gadu. Teju 4000 apmeklētāji baudīja īstus fizikas svētkus – piedalījās fizikas darbnīcās, interaktīvajās spēlēs, vēroja eksperimentus, sacentās konkursos, klausījās  lekcijas un koncertus. Festivālā norisinājās arī Latvijas skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā uzvarētāja trofeju ieguva skolēni no Rīgas.

Fizikas festivāla idejas pamatā – mūsdienīgā un atraktīvā veidā bērnos un jauniešos atklāt interesi par eksaktajiem priekšmetiem un veicināt izvēli savu izglītības ceļu turpināt inženiertehniskajās profesijās. Pasākuma programmā visiem apmeklētājiem bija iespēja iepazīt zinātnes un tehnoloģiju pasauli vairākās izziņas un eksperimentu pieturās, vērojot un interaktīvi piedaloties jauno tehnoloģiju prezentācijās, kā arī zinātnes eksperimentos. Festivāla kulminācijā – Latvijas skolu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” superfināls un spēcīgāko komandu apbalvošanas ceremonija pēc vairākus mēnešus noritējušas atlases.

“Realitāte ir tāda, ka katrā Latvijas skolu klasē vidēji tikai viens līdz divi skolēni interesējas par fiziku. Fizikas festivālā mēs guvām apliecinājumu tam, ka caur iespēju piedalīties procesos, kas slēpjas aiz sarežģītās teorijas, veicinām izpratni par ierasti grūto fiziku – ar atraktīviem eksperimentiem un uzdevumiem mēs ļaujam redzēt, dzirdēt, sajust un pagaršot fizikas formulas. Ticu, ka fizikas festivāls līdz ar citām iniciatīvām cels tehniskajās zinātnēs ieinteresēto skolēnu skaitu. Augsti vērtējam AS “Latvenergo” vairāk nekā 20 gadus uzturēto iniciatīvu bērnu un jauniešu izglītošanā eksaktajās zinātnēs,” saka Valsts izglītības satura centra (VISC) neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

Festivāla noslēgumā notika Latvijas skolu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” superfināls un dalībnieku apbalvošanas ceremonija. Konkursantus ar panākumiem sveica AS “Latvenergo” izpilddirektors Āris Žīgurs un ilggadēji konkursa mentori – RTU pētnieks Armands Šēnfelds un dekāns Oskars Krievs, RTU Elektroenerģijas fakultātes vadošais pētnieks, docents Pēteris Apse-Apsītis, LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Roberts Eglītis, LU Fizikas un matemātikas fakultātes profesors Mārcis Auziņš un dekāns Sandris Lācis.

Konkurss ar rekordlielu pieteikumu skaitu – 262 komandām - sākās gada sākumā. Konkursa grūto atlases kārtu izturēja 62 komandas, kas tikās lielajā finālā, lai cīnītos par spēcīgākās komandas titulu. Uzvaras laurus kā labākie plūca komanda “Mākoņu stūmēji” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Kopumā septiņas Latvijas erudītu komandas izcīnīja iespēju pavadīt nedēļu izglītojošā zinātnes piedzīvojumu un saliedēšanas nometnē.

“Līdz ar fizikas ienākšanu izklaides sfērā redzam, ka arī jauniešu zināšanu loks fizikas tēmās paplašinās. Bērni ar prieku atkārto un cenšas izprast internetā redzētus fizikas eksperimentus un skatās zinātniskus raidījumus, kuros izskaidro dažādus fizikas fenomenus. Šādas zināšanas palīdz rast risinājumus nestandarta situācijās. Tas pierādījās arī konkursā, kad komandas ne vien veiksmīgi tika galā ar teorētiskajiem uzdevumiem, bet arī atjautīgi veica praktiskos uzdevumus,’' vērtējot komandu sniegumu, norāda AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

"Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” šajā mācību gadā noritēja 24. gadu pēc kārtas, pulcējot komandas no katras ceturtās Latvijas skolas, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem, it īpaši fiziku, lai rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas. Ar "FIZMIX Eksperiments" konkursa palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti