Dienas ziņas

Viesos pie slimnieka – ar ārsta atļauju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolēni apceļ pedagogus internetā

«Drossinternets.lv»: Pieaug ziņojumu skaits par skolotāju apcelšanu virtuālajā vidē

Skolotāji nereti darbā saskaras ar skolēnu negatīvo attieksmi, skolēni viņus apceļ un aizskar. Šī tendence parādās arī internetā. Tā arī aizvadītā mēneša laikā platformas Drossinternets.lv ziņojumu līnijā ir strauji pieaudzis ziņojumu skaits par skolotāju apcelšanu virtuālajā vidē. Skolās šo problēmu cenšas risināt, runājot gan ar pašiem skolēniem, gan skolotājiem sniedzot psihologa palīdzību.

Apzvanot vairākas Zemgales reģiona skolas, ne vienā vien saka, ka pedagogi ir saskārušies ar apcelšanu skolā un sociālajos medijos. Vispopulārākā platforma, kurā skolēni izplata izsmejošu un apkaunojošu attieksmi, ir ''Instagram''. Piemēram, tiek veidoti ieraksti, minot konkrētu skolotāju vārdus un uzvārdus un veltot viņiem apvainojošus epitetus, uzņemtas bildes un ierakstīti video.

"Jā, fotogrāfijas no ikdienas skolas ainām; esam redzējuši arī, ka skolēni ņem no sociālajiem tīkliem vai kur nu viņi atrod, skolotāju fotogrāfijas, izķēmo tās, veido dažādas memes," skaidroja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā skolotāja cieņas aizskaršanas gadījums ir noticis šajā semestrī. Sīkāk gan par to nestāsta. Tikusi piesaistīta arī Valsts policija, taču neesot pieticis pierādījumu, lai lietu atrisinātu. Skola šo problēmu risināja pati ar psihologa palīdzību.

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas direktore Sigita Kūla pauda, ka "tas, protams, ir skolas un skolotāju darbs, runāt. Pietiekami daudzos gadījumos jaunieši, īpaši pusaudžu vecumā, vienkārši nav aizdomājušies par to, kā otrs cilvēks jūtas."

Skolēniem skolās māca par uzvedību virtuālajā vidē, tas notiek gan klases stundās, gan viesstundās, piedaloties Valsts policijas un citu organizāciju pārstāvjiem. Tajā brīdī bērni visu labi saprot, taču vēlāk jau atkal izgāž savas dusmas pār pedagogiem tieši sociālajos medijos. Skolotāji bieži to noklusē.

"Ļoti daudz skolotāju vienkārši nepasaka, un mēs pēc tam to uzzinām no malas, piemēram, no skolēniem. Jo, protams, ne jau visi skolēni ir tie, kas iesaistās šajās aktivitātēs," stāstīja Olaines 1. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Protopopova.

Skolēni ģimnāzijas klasē. Attēls ilustratīvs.

Skolotāji šādas situācijas noklusē, jo ir kauns, kā arī šķiet, ka darba kolēģi vai citi viņus nosodīs. Lai risinātu šādus pārdzīvojumus, pedagogiem ir iespēja vērsties pēc psihologa palīdzības. Kādam nepieciešama viena konsultācija, citam vairākas. Tās viņiem nepieciešamas arī, lai spētu pēc tam atkal tikties ar tiem pašiem bērniem un kontrolēt savas emocijas.

"Nu citiem ir ļoti grūti, ļoti grūti pārkāpt šim slieksnim un uzsākt darbu. Tomēr skolotāji jau ir sakrājuši savu pieredzi, bagāžu. Viņi var to izdarīt. Skolotāji ir gatavi pārkāpt šim, viņi iet un strādā. Nav variantu!" pauda Olaines 1. vidusskolas sociālā pedagoģe Iveta Tīsenkopfa.

Bērns pie datora

Valsts policija norāda, ka netiek veikta uzskaite par noziedzīgajiem nodarījumiem vai pārkāpumiem, kas vērsti no skolēnu puses pret pedagogiem. Tomēr skolotājam ir tiesības policijā uzrakstīt iesniegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti