«Delfs un viņa komandas piedzīvojumi» – jauna vides jautājumiem veltīta grāmata bērniem

Apgāds “Jumava” klajā laidis Jeļenas Skuratovas grāmatu bērniem “Delfs un viņa komandas piedzīvojumi”. Grāmata, kura vērš bērnu uzmanību vides jautājumiem, izdota pēc pērn izsludinātā bērnu grāmatu manuskriptu konkursa “Es un vide, kurā dzīvoju”, paziņojumā presei informē izdevniecības pārstāvji.

Jeļenas Skuratovas grāmata “Delfs un viņa komandas piedzīvojumi” ievilks brīnišķos jūras piedzīvojumos, reizē pievēršot uzmanību dabas piesārņojumam un tā radītajām sekām. Krāsainās ilustrācijas paspilgtinās bērna sapratni par jūrā notiekošo. Grāmata interaktīvā veidā māca bērniem rūpēties par dabu un savu apkārtni, novērtēt jūras iemītnieku nozīmi, tai pašā laikā parādot, cik liela nozīme ir visai sabiedrībai un kopdarbam, lai mazinātu piesārņojumu. Stāstam seko uzdevumi un spēles, kas veicina bērna radošumu, iejūtīgu izpratni pret dabu, atbildības sajūtu un sīkmotoriku. Grāmata paredzētā bērniem līdz 9 gadu vecumam un visiem tiem, kas grib smelties iedvesmu pasaules glābšanā. No krievu valodas tulkojusi Anita Āboliņa. Ilustrāciju autore Jekaterina Ternikova.

Grāmata “Delfs un viņa komandas piedzīvojumi” ir pērn izsludinātā bērnu grāmatu konkursa “Es un vide, kurā dzīvoju” uzvarētāja. Konkursa mērķis bija izdot aktuālas, saprotamas, mākslinieciski kvalitatīvas, jēgpilnas un vizuāli pievilcīgas grāmatas bērniem un jauniešiem par ekoloģijas problēmām, vides piesārņošanu, veselīgu pārtiku, atkritumu šķirošanu u. c. saistītām tēmām, lai attīstītu un veidotu bērnos “zaļo” domāšanu.

Konkursam iesūtītos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā darbojās Raimonda Strode - Dantes Aligjēri biedrības pārstāve, māksliniece un grāmatu autore; Juris Visockis - Apgāda “Jumava” prezidents;  Viesturs Tamužs - uzņēmējs; Andrejs Hansons - SIA “Aloja - Starkelsen” ģenerāldirektors un Raivis Bahšteins - žurnālists, lauksaimniecības politikas eksperts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti