Sadaļas Sadaļas

Daugavpilī darbu uzsākusi Rotaļlietu bibliotēka

Tas ir spēļu centrs jeb rotaļu bibliotēka, kurā ikviens - bērns, pieaugušais, draugi un ģimenes -  var nākt un izmantot rotaļu bibliotēkā esošās spēles, tostarp galda spēles, attīstošās rotaļlietas. Līdzīgi kā grāmatu lasīšanai tās var paņemt arī līdzi uz mājām. Līdzīga rotaļu bibliotēka jau divus gadus darbojas Jelgavā, otra tāda šobrīd atvērta Daugavpils Raiņa 6. vidusskolā.

Daugavpilī darbu uzsākusi Rotaļlietu bibliotēkaSilvija Smagare

Rotaļu grāmatiņas pašiem mazākajiem, attīstošās galda spēles, izvēle pāri par 100, kas šobrīd, kā stāsta Daugavpilī jaunatklātās rotaļu bibliotēkas jeb „rotaļtēkas” darbiniece Dana, ir pieejamas tās apmeklētājiem.

„Es redzu, ka mūsu apmeklētājiem patīk galda hokejs, bērni labprāt ielien telšveidīgajā mājiņā, arī puzles ir pieprasītas un magnētiņi, piemēram, zivis.”

Tas ir Latvijā otrais šāda veida centrs - rotaļu bibliotēka. Līdzīgas rotaļlietu bibliotēkas izveidotas arī citās valstīs, stāsta idejas iniciatore, sabiedriskā labuma organizācijas „Izglītības iniciatīvu centrs” projektu vadītāja Kristīne Liepiņa.

„Tā ir otrā šāda bibliotēka, pirmo pirms diviem gadiem atklājām Jelgavā. Bet vispār šādi centri, kur kopā sanākt ģimenēm ar bērniem un kopā spēlēt, ir liela starptautiska projekta ideja. Šādi centri ir Beļģijā, Horvātijā, Ungārijā, Itālijā, Slovākijā un Slovēnijā. Mēs esam partneri šeit Latvijā, un, kad mums radās iespēja paplašināt savu darbību, pēc Jelgavas mūsu izvēle krita uz Daugavpili.”

Vecmāmiņa Valentīna ar mazmeitiņu Jūliju ir vienas no pirmajām šīs rotaļu bibliotēkas apmeklētājām.

„Uzzinājām par šo rotaļu centru, un es uzreiz mazmeitu arī atvedu, viņai patīk galda futbols. Mazmeitiņa iet bērnudārzā, bet katru sestdienu ir pie manis, un es saprotu, ka mēs uz šejieni tagad nāksim bieži. Tas ir ļoti labi, jo ne katrs var atļauties mājās nopirkt tik daudz un dažādas rotaļlietas un spēles.”

Rotaļu bibliotēka strādās divas dienas nedēļā: pirmdienās un sestdienās.

„Galvenais ir radīt vietu, kas ir draudzīga, atvērta bērniem ar viņu ģimenēm, lai var kopā nākt spēlēt, runāt. Un mēs ceram, ka cilvēkiem tas ļoti iepatiksies, un tad jau varēs arī ņemt rotaļlietas un spēles uz mājām,” stāsta projekta vadītāja Kristīne Liepiņa.

Lai spēles līdzīgi kā grāmatas varētu ņemt uz mājām, nepieciešams šajā rotaļu bibliotēkā reģistrēties, noformējot bibliotēkas apmeklētāja karti, tad spēle uz nedēļu var nonākt lietotāja rīcībā. Vienīgais nosacījums – pret spēlēm jāizturas atbildīgi un saudzīgi.

„Ja nu gadījumā spēle pazūd vai tā tiek sabojāta, tad mēs vietā gaidām līdzīgu vai līdzvērtīgu rotaļlietu vai spēli. Taču pēc divu gadu pieredzes Jelgavā, kur šajā laikā tika sabojātas tikai divas rotaļlietas, un tas ir ļoti labs rādītājs, mēs droši varam teikt, ka var nākt un izmantot šo rotaļu bibliotēku,” iedrošina Kristīne Liepiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt