Burtojam vārdus un uzvārdus! Klausīšanās, atjautības un jautrības uzdevums

Uzdevums burtu pazīšanai, saklausīšanai vārdos, izmantošanai vārdu veidošanā un jautrībai.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Bērniem, kuri piedalās šajā uzdevumā, kopā ar pieaugušajiem jāuzraksta vārds un uzvārds un jānoskaidro, kāds burts ir pirmais vārdā, kāds uzvārdā un kādi vēl burti ir vārdā un uzvārdā.

Spēles vadītājs spēlētājiem pēc kārtas uzdod dažādus jautājumus, spēlētājam uz tiem jāatbild ar diviem vārdiem, kuri sākas ar vārda un uzvārda pirmajiem burtiem. Jums ar spēlētājiem jāvienojas, ka šajā spēlē svarīgākais ir izvēlēties vārdus ar pareizajiem burtiem; spēli bagātinās interesantas, smieklīgas un nereālas atbildes.

Šajā spēlē atbildes saturiskā patiesība nav pats galvenais, atļauts mānīties!

Piemēram, Līga Liepa uz jautājumu “Kas šorīt bija uz brokastu galda?” varētu atbildēt: “Lillā lapas” vai “Lupatu lelle”.

Sākumā varat izmēģināt spēlēt, izmantojot tikai vārda pirmo burtu.

Ja vārds sākas ar F un H, tad būs pagrūti atbildēt uz jautājumiem, tad spēlētājiem ieteicams izmantot vārda otro vai trešo burtu.

Spēles laikā varat mainīt noteikumus – atbildē izmantot vārda un uzvārda otro burtu, tad trešo.

Burtu izvēli atbildēs var noteikt arī ar burtu kartīšu palīdzību. Ja izmantojat šo variantu, varat pievienot arī ciparu kartītes, tad atbildē būtu jāmin skaits un lietu nosaukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt