Pēcpusdiena

Latvijas upēs sākusies aktīva ledus iešana

Pēcpusdiena

Uzņēmēji: Ceļi reģionos šā gada pavasarī ir tik sliktā stāvokli kā nekad

Biedrība pagarina atbalsta projektu HIV pozitīvām sievietēm mazuļu barošanai

Biedrība pagarina atbalsta projektu HIV pozitīvām sievietēm mazuļu barošanai

Biedrība "Agihas", kas sniedz atbalstu ar HIV un AIDS inficētajiem, paudusi sašutumu, ka valsts, iespējams, apzināti novēloti sāks sniegt palīdzību ar HIV inficētajām mātēm barot mazuļus ar piena aizstājējiem. Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamentā skaidro, ka vilcināšanās notikusi iepirkuma likuma kārtības dēļ, tas nav noticis apzināti. Mazuļi, kaut novēloti, valsts atbalstu saņems.

 

Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" par biedrības "Agihas" īstenoto projektu stāsta tās valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks. Jau divus gadus biedrība "Agihas" rūpējas par ar HIV inficētām mātēm dzimušo mazuļu nodrošināšanu ar piena maisījumu, jo slimās mātes nedrīkst bērnus barot.

No šī gada 1.janvāra šo finansējumu solīja nodrošināt valsts, bet tas nav noticis, tāpēc biedrība "Agihas" bija spiesta izmantot citiem mērķiem paredzētu finansējumu, lai turpinātu ar piena maisījumu nodrošināt mazuļus, kuri piedzimuši ar HIV inficētām mātēm. Andris Veiķenieks uzskata, ka valsts vilcinās ar iepirkumiem.

Par valsts atbalstu ar HIV inficēto māmiņu mazuļiem stāsta Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa. Viņa raidījumā skaidro, ka ātrāk nav bijis iespējams nokārtot visus ar iepirkumu saistītos jautājumus, jo valsts iepirkuma likums nosaka termiņus un kārtību, kā rezultātā valsts bērniem, kuri dzimuši ar HIV inficētām mātēm, palīdzēs ar piena maisījumiem no 1.aprīļa, ne no 1.janvāra.

Gadā inficētām mātēm piedzimst apmēram 70 bērni, piena maisījums šiem mazuļiem izmaksā apmēram 30 tūkstošus eiro gadā.

Nacionālā Veselības dienesta Iepirkumu nodaļas speciālists Ainārs Lācbergs raidījumā apliecina, ka iepirkums ir noticis un līgums ar konkursa uzvarētāju tiks saskaņots tuvākajā laikā, no 1.aprīļa mātes saņems piena maisījumu mazuļiem.

Biedrības "Agihas"  valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks raidījumā izsaka nožēlu, ka valsts nav atradusi līdzekļus, lai par darbu samaksātu tiem medicīnas darbiniekiem, kuri blakus saviem tiešajiem pienākumiem tagad strādās ar HIV inficētām mātēm un viņu bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti