Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Rigondu Bērziņu par pastaigu taku «Arī tā ir mana Imanta»

Rīta Panorāma

Ņujorkā atvērs «Harija Potera veikalu»

Intervija ar Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu

Bērnu slimnīcas fonds svin 20 gadu jubileju

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) šogad svin 20 gadu jubileju un saka sirsnīgu paldies katram, kurš šo gadu laikā ir atbalstījis bērnu veselību!  20 gadu laikā Bērnu slimnīcas fonda piesaistītais finansējums ir 12 896 269 eiro, ir īstenoti vairāk nekā 600 dažādi ar bērnu veselību saistīti projekti, kas palīdz veseļoties jebkuram mazajam pacientam, kurš ārstējas Bērnu slimnīcā, raidījumā "Rīta Panorāma" pauž Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Dambiņa uzsver, ka lielākie projekti, kas tapuši, pateicoties ziedotājiem, ir Vecāku mājas rekonstrukcija, Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija, Acu, kakla un deguna slimību nodaļas remonts un piebūve, Ķirurģijas nodaļas remonts, spēļu istabu ierīkošana slimnīcas nodaļās, Bērnu slimnīcas bibliotekas izveidošana, Autisma kabineta izveidošana, Mākslas un mūzikas terapijas kabineta un Kustību terapijas kabineta izveide, spēļu terapijas kabineta “Mazo dakterīšu skola” aprīkošana, rotaļu laukumu izveidošana Torņkalnā un Gaiļezerā un jaunās Bērnu slimnīcas virtuves aprīkošana un kustības ''Ēstprieks'' izveidošana. Visi īstenotie projekti ir bijuši komandas darba rezultāts, kur iesaistījušies gan Bērnu slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda darbinieki, gan ziedotāji.

Pateicoties ziedotājiem, tūkstošiem bērnu visā Latvijā ir saņēmuši atbalstu ārstniecībai, un pēdējo 5 gadu laikā vien palīdzība sniegta 2775 individuāliem bērniem.

20 gadu laikā Bērnu slimnīcas fonda piesaistītais finansējums ir 12 896 269 eiro, no kuriem aptuveni 93% ir ziedojumi, bet pārējais finansējums piesaistīts caur Eiropas Sociālā fonda, Sabiedrības integrācijas fonda, pašvaldību, valsts un citiem finanšu avotiem. Lielākā finansējuma daļa 54,3% apmērā tikusi ieguldīta Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanā – telpu remontos, mēbeļu, cita aprīkojuma sagādāšanai, lai uzlabotu bērnu un vecāku labsajūtu slimnīcā. 29,7% no finansējuma novirzīti ārstniecības pakalpojumu un medicīnisku ierīču sarūpēšanai, lai uzlabotu ārstniecības iespējas bērniem Latvijā, kā arī individuāli bērniem, kuriem bijuši nepieciešami medikamenti, diagnostika vai cita veida ārstniecība, kas nav valsts apmaksāta, bet jānodrošina stacionārā.

"2000. gada nogalē tapa ideja dibināt Bērnu slimnīcas atbalsta fondu,” savās atmiņās par Bērnu slimnīcas fonda veidošanu dalās viena no fonda dibinātājām, anestezioloģe reanimatoloģe, Bērnu slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja dr.Arta Bārzdiņa. “Šo 20 gadu laikā ir paveikts neaptverami daudz – smagi slimi bērnu un viņu ģimenes locekļi par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem ir ārstēti ārzemju klīnikās, viņu vecāki ir atbalstīti, nodrošinot uzturēšanos ārstniecības laikā, neskaitāmas ierīces, medicīnas tehnoloģijas ir nonākušas mūsu rīcībā, lai pēc iespējas ātrāk spētu palīdzēt smagi slimajiem bērniem."

8,8 % finansējuma tikuši novirzīti Bērnu slimnīcas personāla tālākizglītībai un pieredzes iegūšanai ārvalstīs, savukārt 7,2 % finansējuma ir ieguldīti individuālu bērnu veselības vajadzību atbalstam, apmaksājot dažādas terapijas, diagnostiku, medikamentus, palīgierīces un citas lietas, kas uzlabo veselību un dzīves kvalitāti, bet nav valsts apmaksātas.

“Bērnu veselības aprūpe šo 20 gadu laikā ir ļoti mainījusies, bet mūsu mērķis un misija paliek nemainīgi – lai katram bērnam Latvijā, neatkarīgi no ģimenes finansiālajām iespējām, būtu pieejama labākā iespējamā veselības aprūpe,” pauž Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Bērnu slimnīcas fonda 20 gadu jubilejas ietvaros tiks publicēti video stāsti, kuros atspoguļosies ziedotāju sniegtā palīdzība caur bērnu un viņu ģimeņu stāstiem, tāpat tiks apkopota un Bērnu slimnīcas fonda sociālos tīklos publicēta statistika un informācija par lielākajiem paveiktajiem darbiem. Savukārt šī gada 8. oktobrī, tuvojoties Pasaules mentālās veselības dienai, Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar Bērnu slimnīcu un piedaloties vairākiem starptautiski atzītiem nozares profesionāļiem, rīkos konferenci par bērnu un pusaudžu mentālo veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt