Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ināru Šuri

Bērnu paradīze – piemājas zoo «Brieži»

Bērnu paradīze – piemājas zooloģiskais dārzs «Brieži»

Pavisam tuvu Rīgai, nedaudz aiz Ulbrokas, jau septiņus gadus apmeklētājiem atvērts piemājas zooloģiskais dārzs “Brieži”. Vieta, kur pilsētniekiem atrasties tuvāk dabai aptuveni 150 zvēriņu ielenkumā.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Sākas viss pirms septiņiem gadiem ar vienu vistiņu un gailīti. Kopš tā brīža piemājas zoodārzs “Brieži” izaudzis tik liels, ka šeit sastopami jau vairāk kā 150 dzīvnieki.

Mini zoodārza saimniece Signe Utāne stāsta, sākotnēji ideja par zoodārza veidošanu nav bijusi pat sapņos. Visā vainojami bērni, kuri vēlējušies sākumā putnus, pēc tam kaziņas, poniju, un tā ģimene savās mājās Stopiņu novada "Vālodzēs" pamazām apaugusi ar veselu lērumu zvēriem.

Signe Utāne skaidro, ka zoodārzs radies pamazām: “Pirms tam es biju mājsaimniece, trīs bērnu mamma. Nebija tā, ka man būtu bijusi milzīga mīlestība pret dzīvniekiem. Dzīvnieki man ir patikuši vienmēr, bet, pirms mums radās zoodārzs, es pēc suņa paglaudīšanas gāju rokas mazgāt ar ziepēm. Bet tas tā notika. Laikam kaut kas no augšas atsūtīja, ka tam ir jākļūst par mūsu ģimenes dzīvesveidu.”

Pieaugot dzīvnieku skaitam, kopā ar vīru sapratuši, ka jāļauj tiem pašiem pelnīt sev iztiku. Tā arī radās piemājas zoodārzs. Tagad te aplūkojami arī brieži, truši, jūrascūciņas, aitas, pat ķengurs valabijs un neskaitāmas sugas dažādu putnu.

Apmeklētājos lielu interesi izraisa gan putni, gan četrkājainie zvēri. Ar draudzīgo ēzelīti iespējams pat doties nelielā izjādē.

Zoodārza tuvā atrašanās Rīgai nodrošina, ka par apmeklētāju trūkumu saimniece nevar žēloties. Piemājas zoo “Brieži” tiešām ir brīnišķīga vieta, kur pilsētniekiem pavadīt savu brīvo laiku, esot tuvāk dabai.
 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti