4. studija

Kāpēc ar HIV un AIDS Latvijā slimo rekordliels skaits cilvēku?

4. studija

Vai uzņēmums ar krāpnieciskām metodēm var pārņemt nama apsaimniekošanu?

Vai izklaides parks, kas paredzēts bērniem, patiesībā ir bērniem bīstams?

Bērnu ārsts: Izklaides centros neievēro noteikumus, biežāk traumas gūst batutos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Uzņemšanas nodaļā regulāri nonāk bērni, kuri traumas guvuši izklaides centrā "Apollo Skypark". Izklaides centra pārstāvji vērš uzmanību, ka apmeklētāji ne vienmēr ievēro drošības noteikumus, kā dēļ gūst traumas. Visvairāk traumu gūst uz batuta.

"4. studija" saņēma vecāku ziņu par to, ka "Apollo Skypark" – Baltijā lielākajā izklaides centrā – viņu bērni ir guvuši nopietnas traumas.

Cietušo bērnu mammas kameras priekšā par notikušo izklaides centrā "Apollo Skypark" runāt nevēlējās, vien norādīja, ka vecākiem ir jāpadomā, vai savas atvases vest uz izklaidi batutos un vai tas nebeigsies sāpīgi.

Vecāki sociālajos tīklos dalās ar sāpīgu pieredzi – bērni centrā gūst traumas un viņiem tur pat nesniedz pirmo palīdzību.

To, ka šopavasar atklātajā izklaides centrā bērni patiešām gūst traumas un nonāk mediķu aprūpē, "4. studijai" apstiprina arī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

BKUS bērnu ķirurgs Jānis Karlsons skaidroja: "Pēdējo dienu laikā ir bērni, kas nāk tieši no šī centra, kur ir gūtas traumas lielākoties batutu dēļ. Batutu traumas. Vai viens otram krīt virsū, vai paši gāžas un sevi traumē. Tie ir lūzumi – pirksti, apakšdelmi, locītavas. Vairāk gan ir saišu sastiepumi, arī nopietni, kur ārstēšana ir nepieciešama ar ģipša imobilizāciju. Tādas nedabiskas traumas, kas notiek ar batutu."

"Apollo Skypark" tirdzniecības centrā "Domina" tika atvērts aprīļa vidū. Tā īpašnieki un projekta autori ir uzņēmēji no Igaunijas. 7000 kvadrāmetru plašā teritorijā bērniem un arī viņu vecākiem paredzētas dažādas izklaides, lielākoties – batuti. Taču ārstu pieredze liecina – ja netiek ievēroti batutu lietošanas noteikumi, problēmas nav ilgi jāgaida.

Karlsons norādīja, ka "jebkuram ir jāuzmanās, protams, jo tas, cik viegli ir krist ar šo batutu. No sākuma liekas, ka viss ir jauki un forši. Ir kaut kāds brīdis, kad tā trauma ir – viena, divas sekundes, lai tas viss beigtos, diemžēl vieglākajā gadījumā ar ģipsi un smagākajā gadījumā ar operāciju."

Izklaides parka pārstāvji "4. studijai" skaidro, ka bērni un pusaudži ne vienmēr ievēro noteikumus, kādi paredzēti, šeit izklaidējoties.

SIA "APL Skypark" mārketinga un pārdošanas menedžeris Pāvels Kostrica apstiprināja: "Jā, gadās, kad bērni gūst traumas, bet tas nav vairāk atkarīgs tieši no mūsu atrakcijām, bet no trešajām personām. 90% no traumām ir dēļ tā, ka ne bērns pats kaut kur nokrita un tā tālāk, bet viņš gāja un cits bērns vai pieaugušais ietriecās viņā. Tā kā mēs neesam pieskatīšanas, bet izklaides centrs, mēs nevaram garantēt (drošību). Sanāk tā, ka katrs vecāks vai bērns, ja viņš ir vecāks par 10–14 gadiem, var par sevi atbildēt, tad viņš atbild par sevi, un, ja vecāki ir kopā ar bērniem, tad viņi ir atbildīgi par to, kas notiek un kā."

"4. studija" novēro, ka izklaides centra plašajās telpās redzamā vietā ir izvietoti noteikumi, kuru ievērošanu izklaides parka saimnieki no apmeklētājiem sagaida, tomēr pieļaujam, ka sajūsma par izklaižu daudzveidību ir tik liela, ka noteikumi paliek nepamanīti..

Kostrica atgādināja, ka, esot izklaides centra atrakcijās, īpaši uz batuta, ir jāievēro drošības noteikumi. Ja uz batuta ir divi cilvēki, var gūt traumas.

Jauno izklaides vietu pusotra mēneša laikā apmeklējuši vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Salīdzinājumam – uzņēmums saņēmis informāciju par 15 gadījumiem, kad bērni guvuši traumas. Cik daudz vecāku par mazākām traumām un pārdzīvojumiem nav ziņojuši, mums informācijas nav.

Kostrica skaidroja: "Sanāk tā, ka mums ir sūdzības dažreiz no vecākiem, bet mēs visu laiku mēģinām to atrisināt. Mums ir kameras, mēs mēģinām izskatīt katru situāciju, kas notika un kāpēc. Ja mēs nevaram identificēt, kur tieši tas notika, mēs aicinām vecākus pie mums, lai mēs varētu kopā apskatīt kameras un saprastu, kas notika un kāpēc. Un tagad, par tām sūdzībām, kuras mēs zinām, visas ir izskatīšanas procesā vai visas ir atrisinātas."

Uzņēmumā piebilst, ka atpūtas parku igauņi izplānojuši atbilstoši savai inteliģencei un ieradumiem. Vai tas varētu nozīmēt, ka Latvijas sabiedrība noteikumu ievērošanai un bērnu izklaides vietu kulturālai apmeklēšanai nav īsti gatava?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti