Mūziķene

"Mūziķene". Eifonijs

Mūziķene

Basa ģitāra. Roberts Rasa. Ieteikumi

Mūziķene. Dīdžeja pults

Bērns vēlas kļūt par dīdžeju! Speciālistu padomi vecākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mūzika vienmēr ir bijusi svarīga un vajadzīga – arī deju zālē, kura bez dīdžeja nav iedomājama. Būt par dīdžeju ir ļoti aizraujoši, jo viņa varā ir radīt atmosfēru, kas vieno pat svešus cilvēkus. Kas jāzina, ja vēlies piedzīvot dīdžejošanas maģiju?

LSM.LV pēc LTV1 raidījuma “Mūziķene” publicē detalizētu rakstu – atbildes uz iespējamiem vecāku jautājumiem par lietām, ar kurām var saskarties bērni, uzsākot mācīties instrumentu. Šajā rakstā piedāvājam informāciju, kas saistīta ar DJ pults apguvi.

Kas ir DJ, ko tas nozīmē, ko DJ dara?

Dīdžejs jeb diskžokejs ir persona, kas rada atmosfēru ar mūziku, izvēloties dziesmas un miksējot tās. Dziesmu izvēle ir atkarīga no vietas, kur dīdžejs spēlē un tur esošās publikas. Piemēram, mūzika klubā būs daudz savādāka par, piemēram, mūziku restorānā.

Tiek izdalīti vairāki dīdžeju “veidi” – divi no populārākajiem ir klubu dīdžejs un radio dīdžejs. Klubu dīdžeja uzdevums ir atskaņot un miksēt mūziku, kas uztur dzīvību uz deju grīdas, savukārt radio dīdžeja pienākumos ietilpst arī izklaidējošu un informatīvu runu iestarpināšana starp dziesmām.

Cik gadu vecumā var sākt apgūt DJ mākslu un cik ilgi jātrenējas?

Apgūt DJ pulti var jau no deviņu, desmit gadu vecuma – galvenais priekšnosacījums ir interese. Lai saprastu savu gaumi, nepieciešams daudz klausīties mūziku un sekot līdzi jau pieredzējušu DJ daiļradei.

Nošu pazīšana nav tik svarīga kā laba ritma izjūta, taču ļoti noderēs pamatzināšanas par mūzikas teoriju. Šī iemesla dēļ dīdžejošanu var apvienot arī ar mācībām mūzikas skolā.

Kaut arī regulāram treniņam ir liela nozīme, īsto pārliecību un rūdījumu var iegūt tikai, sākot spēlēt reālajā vidē – klases vakarā, diskotēkā, izlaidumā. Taču nevajadzētu steigties – spēlēt citiem vajag tikai tad, kad jūties gatavs.

Kā izvēlēties savu pirmo instrumentu un kā pie tāda tikt?

Nav viena pareizā izvēle, taču jāņem vērā, ka dīdžejam vajadzīga ne tikai pati pults. Starta komplektā ietilpst dators un internets, lai dziesmas nopirktu un apstrādātu, midi kontrolieris, pults, austiņas, vadi un tumbas. Iesācēju kontrolieris, kas palīdzēs apgūt pamatprincipus, maksā aptuveni 200 eiro.

Vai DJ pulti iespējams apgūt pašmācības ceļā?

Mūsdienās nav problēmu iemācīties apieties ar DJ pulti internetā, taču tas prasīs daudz lielāku pašdisciplīnu un ilgāku laiku, ja nav priekšzināšanas mūzikā. Daudz vieglāk un ērtāk iejusties DJ ādā būs, apmeklējot grupu vai individuālās nodarbības profesionāļu pavadībā. Nodarbībās apgūst zināšanas par aparatūru, trenē praktiskās spējas un attīsta un izpratni, personīgo muzikālo gaumi.

Kādām īpašībām jāpiemīt labam DJ?

Par dīdžeju var kļūt ikviens, kuram piemīt izpratne un mīlestība pret mūziku. Ļoti bieži dīdžejs strādā tad, kad citi atpūšas, taču tas nenozīmē, ka viņš atpūšas, kad citi strādā – pirms katras programmas ir ļoti nopietni jāgatavojas.

Jābūt gatavam pieņemt arī vilšanos – tukšu zāli vai gadījumu, kad publikai izvēlētā un izplānotā mūzika nepatīk. Jāspēj reaģēt uz situāciju, būt neatlaidīgam, pozitīvam un atvērtam pret pasauli. Tā kā dīdžeji bieži vien strādā “nakts maiņās”, jāpiemīt arī lielai izturībai.

 

Ja rodas vēl kādi specifiski jautājumi, aicinām rakstīt mums uz bernistaba.lsm.lv – mēs meklēsim atbildes!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti