Labo Somijas praksi plānots pārņemt un ieviest arī Latvijā, pielāgojot to Latvijas situācijai un pieejamiem pakalpojumiem un atbalstam ģimenēm, kurās ir bērns ar autismu. Izveidotā atbalsta sistēma Somijā paredz attālinātu un klātienes atbalsta grupu veidā sniegt sistemātisku psihosociālu un informatīvu atbalstu ģimenēm, kurās ir bērns ar autiskā spektra traucējumiem, kā arī organizēt atbalsta grupas atbalsta komandām, kuras palīdz šiem bērniem un viņu ģimenēm.
Projektā "Atbalstīt ceļā" darbojas četras grupas, pauda Bērziņa. Pirmā ir vecāku atbalsta grupa – pati svarīgākā, notiek visā Latvijā. Grupa varēs piesaistīt jebkādu speciālistu, kas nepieciešams. Uz šo grupu liek lielas cerības vecāku stiprināšanai ārpus Rīgas.
Otra ir speciālā atbalsta grupa, kur iesaistās speciālisti. Bērni cieš no vardarbības, ir meiteņu un puišu jautājumi, epilepsija un citas problēmas, caur kurām konkrētā vecumā virzās vecāki.
Trešā grupa – radošās darbnīcas bērniem. Grupā ir dažādas praktiskas aktivitātes. Dosies arī uz muzejiem, zīmēs grafiti. Mērķis – atklāt talantus un veicināt bērnu draudzēšanos.
Ceturtā grupa – pieredzes eksperti. Atbalstīs personas ar autiskā spektra traucējumiem.
Mamma Irmgarde Košeļeva: "Meitai autisma diagnoze ir pusotru gadu. Kad uzzina diagnozi, tad parasti nav zināšanu, jo par to iepriekš nav bijusi interese." Mamma arī saka, ka citu vecāku pieredze ir ļoti palīdzoša.
Bērziņa raksturo darbu projekta grupās – skolā bērni tiek salikti kopā pēc nejaušības principa, Atbalsta grupā cenšas bērnus salikt kopā pēc interesēm. Bērni var strādāt mazos kabinetos klusumā vai grupās. Nākamais projekts ir grafiti zīmējumi, ideja radās no kāda bērna, kuram ir atkarība no grafiti zīmējumiem, viņa vecāki spiesti maksāt sodus pašvaldības policijai par neatļautiem zīmējumiem.
Vairāk par projektu var lasīt šeit.