"Karstā sezona atsākusies, ir vēlme pārvietoties ar transporta līdzekli. Traumu gūšanas karalis Rīgā ir elektroskūteris," skaidroja Uģis Zariņš.
Katru nedēļu slimnīcā nonāk pacienti ar ļoti nopietnām traumām, ārstēšanās un rehabilitācija ir ilgstoša.
Zariņš pauž, ka
vecāku pārvietošanās ar elektroskūteri kopā ar bērniem ir bezatbildība. Bērniem nepieciešami ceļu un elkoņu sargi, ķiveres. Negadījumā pieaugušie var uzkrist bērnam virsū un savainot.
Zināma atbildība par rīcību un sekām būtu jāuzņemas arī elektroskūteru iznomātājiem. Pakalpojumu ņēmējus būtu nepieciešams apdrošināt, lai atmaksātu ārstēšanas izdevumus negadījumos.
Velosipēdi, skrituļslidas, brīvdienu aktivitātes, dārza aktivitātes, zāģēšana, griešana – šīs situācijas bieži rezultējas ar traumām, arī silts laiks korelējas ar traumām, uzsvēra ārsts. Drošības noteikumus privātajā dzīvē neievēro ļoti bieži, novērojis Zariņš.
Jautāts, ar ko draud lekšana uz galvas ūdenī nezināmā vietā, ārsts atbild: "Pirmā ir nekavējoša nāve. Labais variants – paralīze uz visu mūžu. Ar to jokoties nevajadzētu pat zināmās vietās. Nevajadzētu lekt vietās, kurās nav zināms, kas ir zem ūdens līmeņa."