Vēlies kļūt par astronautu? Sāc gatavoties tagad!

Aprīlis tiek pasludināts par mēnesi, kad nopietni sākt gatavoties astronauta misijai. Šī brīža pirmskolniekam ir iespēja piedalīties misijā uz Marsu 2050. gadā. Nē, tas nebūt nav joks! Vai tu gribētu doties misijā uz citu planētu – uz Marsu – Zemei tuvāko, iespējams, apdzīvojamo planētu? Tev tas būs iespējams 2050. gadā, ja šodien sāksi trenēties! 

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

No pirmsskolas līdz "Misijai Marss"!
 
Mēs dzīvojam uz planētas Zeme. Tā ir viena no astoņām Saules sistēmas planētām. Saule ir zvaigzne, un ap šo zvaigzni rinķo visas Saules sistēmas planētas. Naktī skatoties debesīs, mēs redzam neskaitāmus mirdzošus punktiņus – citas zvaigznes. Ja ap sauli vien rinķo astoņas planētas, tad cik planētas varētu būt visā izplatījumā?
 
Līdz šim cilvēks nav apmeklējis nevienu citu planētu. Cilvēks ir bijis atklātā kosmosā, apmeklējis Zemes dabīgo pavadoni – Mēnesi, bet citas planētas ir bijis tāls un neaizsniedzams sapnis.
 
Zemei tuvākā, iespējams, apdzīvojamā planēta ir Marss. Ar mums pieejamajām tehnoloģijām uz to būtu jālido no sešiem līdz deviņiem mēnešiem. Kāpēc tik atšķirīgs laiks? Planētas rinķo ap Sauli dažādos attālumos un arī ātrumos. Tās ir pastāvīgā kustībā, tādēļ arī attālumi starp tām pastāvīgi mainās. Tuvākais attālums starp Zemi un Marsu ir aptuveni reizi divarpus gados. Šī brīža prognozes pirmās iespējamās cilvēku misijas paredz ne ātrāk par 2035. gadu, ar lielāku varbūtību skatoties uz 2050. gadu. 
 
Ko tas nozīmē mūsu pirmskolniekiem? Sarēķināsim!
Līdz 2050. gadam ir 26 gadi.
26 gadi – 12 (klases skolā). Pēc skolas beigšanas līdz misijai ir atlikuši vien 14 gadi.
14 gadi – 4 (gadi bakalaura apguvei) Pēc bakalaura iegūšanas līdz misijai ir palikuši 10 gadi.
10 gadi – 2 (mācības maģistratūrā) Pēc maģistra grāda iegūšanas līdz misijai palikuši 8 gadi.
8 gadi – 5 (vidēji nepieciešami 5 gadi līdz labas kompetences iegūšanai izvēlētajā profesijā) līdz misijai atlikuši tikai 3 gadi
Astronautu atlase ilgst aptuveni divus gadus, vismaz gads ir nepieciešams, lai apgūtu misijai nepieciešamās prasmes.
 
Lai piedalītos Marsa misijā, būs nepieciešams attīstīt ļoti plašu zināšanu un prasmju kopumu. Daļa tiks apgūta skolā, tālāk attīstīta universitātē, tomēr pats sākums iespējams jau bērnudārzā!
 
Lai kļūtu par astronautu, ir jātrenē:
  • Atmiņa un uzmanība
  • Izturība un spēks
  • Komunikācija
  • Precizitāte un rūpība
  • Patstāvība
  • Pētniecības prasmes
 
Lai palīdzētu spert pirmos soļus savos astronauta treniņos, nedēļas ietvaros katru dienu tiks trenēta kāda no piecām astronauta pamata prasmēm vai īpašībām un veikts viens pētījums vai eksperiments.  Piecas darba dienas, piecas prasmes, divas brīvdienas – pētnieciskais vai inžniertehniskais uzdevums. Uzdevumu secību iespējams mainīt un izvēlēties ģimenei vai pirmsskolas izglītības iestādei atbilstošu uzdevumu kārtību.
 

Dokumenti

"Marss 2050" treniņu rezultāti

Lejuplādēt

13.59 KB

Savus nedēļu treniņu rezultātus varat atzīmēt kalendārā.

Tev nav nekādu ierobežojumu kļūt par misijas "Marss 2050" dalībnieku, sāc trenēties!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti