Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils novadā spēcīgas gaidu tradīcijas

Daugavpils novadā jubileju svin Vaboles gaidu vienība

Daugavpils novadā darbības trīsdesmitgadi 2020. gadā svin Vaboles 45. gaidu vienība, kur pašlaik uzņemtas 14 Vaboles vidusskolas skolnieces. Latgalē tā ir zināmākā vienība, kas joprojām aktīvi uztur skautu un gaidu tradīcijas. 

Marta, Karīna un Līga Laimdota ir Vaboles vidusskolas skolnieces, kuras jau vairākus gadus darbojas Vaboles 45. gaidu vienībā. Jaunietes kopā ar vienības vadītāju un Daugavpils novada sociālo darbinieci dodas uz Vaboles pagasta Mukānu kapiem, lai tur sakoptu pamestās kapu kopiņas. Tas ir tikai viens no daudzajiem darbiņiem, ko meitenes veic, pildot savus gaidu likumus.

Vaboles 45. gaidu vienības gaida Karīna jūt īpašu atbildību. "Gaidas – tā ir liela atbildība man," viņa teica. "Tas nav kaut kāds vienkārši pulciņš, uz kuru var neiet."

Savukārt vienības gaidas Līga Laimdota mamma arī bijusi gaida. Mammā stāstījusi meitai, ka gaidai būt ir ļoti jautri un var iegūt ļoti lielu pieredzi. "Kā ugunskuru sakurt, kā sasiet pareizi kaklautu. Palīdzēt vecākiem cilvēkiem, palīdzēt pagastā arī," paskaidroja Līga Laimdota.

Vaboles 45. gaidu vienības gaida Marta saka, ka būt gaidai ir svarīgi, jo jauniešiem tā ir nodarbošanās, kur atklāt ko jaunu. "Tas ir arī kā pamudinājums citiem darīt labus darbus," viņa piebilda. 

Viena no Vaboles 45. gaidu vienības tradīcijām ir rīkot labo darbu nedēļu sadarbībā ar Daugavpils novada Sociālo dienestu. Gaidas dodas arī pie vientuļajiem Vaboles pagasta senioriem, lai palīdzētu viņiem ikdienas saimniecības darbos. Vienlaikus tās ir reizes, kad senioriem ir iespēja kādam izkratīt savu sirdi.

Daugavpils novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Valentīna Skrinda pastāstīja, ka seniori labprāt pakomunicē ar jauniešiem, lai uzzinātu kaut ko jaunu un interesantu par notikumiem pagastā, kā arī novadā.

Vaboles 45. gaidu vienības vadītāja Ingrīda Litiņa uzskata, ka gaidas jūtas pie vecajiem ļaudīm emocionāli piesaistītas. "Es arī ņemu tās mazās gaidiņas, kas iet 5., 6.klasē. Viņas visas iznāk no tās mājas ar asarām acīs. Viņām tas tā iet caur sirdi," teica Litiņa. 

Būt gaidai savā ziņā ir izaicinājums, uzsver  Litiņa. "Tā galvenā doma ir paslēpta solījumā – modrībā par savu godu apņemos visiem spēkiem censties būt uzticīga Dievam un Latvijai, palīdzēt tuvākajam katrā brīdī un pildīt gaidu likumus," teica gaidu vadītāja. 

Valstī ieviestās ārkārtējās situācijas un ierobežojumu dēļ ciemošanās pie vientuļajiem Vaboles pagasta senioriem īsi pirms Ziemassvētkiem gaidām izpaliks. Taču viņas sola, ka tas neapturēs sarūpēt svētku sajūtu un pārsteigumu kādā neierastākā veidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vaļasprieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt