VIDEO. Mazskauts Valdis ļauj ielūkoties skautu un gaidu nometnes «Jūras vilks» ikdienā

Mazskauts Valdis skautu organizācijā darbojas jau četrus gadus. Viņš atzīst, ka uzticas savai valstij, mīl to un aktīvi piedalās tās stiprināšanā. Tāpat Valdis gatavs satura platformas "+Audzis" skatītājus aizvest ekskursijā pa skautu un gaidu nometnes "Jūras vilks" teritoriju Jūrmalā, izrādot galvenās vietas – pļavu, kurā tiek spēlētas dažādas spēles, telšu pilsētiņu, pavardu, kur uz uguns tiek gatavots ēdiens, un karoga mastu, pie kura katru rītu un vakaru notiek karoga ceremonija, kuras laikā bērni dzied Latvijas valsts himnu.

Valdis skaidroja, ka skautu un gaidu organizācijai pievienojies aptuveni sešu gadu vecumā. Viņš arī stāstīja: "Mans tētis ir ungārs, un viņš arī ir skauts. Viņiem līdzīgi Zemessardzei, tikai domāta arī bērniem."

"Mūsu nometni sauc "Jūras vilks", tāpēc viena no šodienas aktivitātēm – vilka veidošana no nagliņām. Sasit nagliņas dēlī vilka formā un izstiepj caur tām diegu," viņš skaidroja.

Tepat ir arī pavards – ēdiena gatavošanas centrs un siltuma avots. "Pavardā ir ļoti stingri noteikumi  – tikai nozīmētie pavāri te drīkst atrasties, un stingri jāuzmanās, lai nekas nenotiek ar uguni – lai tā neizdziest vai nekļūst pārāk liela," skaidroja mazskauts.

Šovakar vakariņās – makaroni ar cīsiņiem un tomātu mērci, bet piedevās – gurķu un tomātu salāti ar krējumu, kā arī bumbieris.

Šovakar vakariņās – makaroni ar cīsiņiem un piedevām.

"Mēs vienmēr gaidām vakariņas, jo tas ir liels notikums. Parasti pēc tik lielas skraidīšanas mēs jau ļoti gribam ēst," Valdis atklāja un piebilda: "Man arī patīk tas, ka mēs ļoti daudz esam laukā un kurinām ugunskurus. Man patīk uguns kā tāda."

"Tagad iesim uz manu telti, kur es guļu. Kā jūs redzat, mums te ir ļoti daudzas teltis. Mēs kopā esam 50 cilvēki, tāpēc te vismaz ir 10 teltis. Es teltī guļu kopā ar vēl dažiem saviem draugiem. Neteiktu, ka esam paši kārtīgākie," viņš atzina.

Šodien skautiem un gaidām bija uzdota aktivitāte – katram izlikt savas drēbes žāvēties un vēdināties. "Vienmēr skauti ir saistīti ar dabu. Galvenais, ko mēs piekopjam, – mēs ļoti saudzējam dabu un bez vajadzības nepostām. Kārtīgs skauts arī ir godīgs, rūpīgs un uzmanīgs," skaidroja Valdis.

Viņš arī stāstīja, ka katru rītu un vakaru notiek karoga ceremonijas. No rītiem – dziedot Latvijas himnu, bet vakarā klusējot.

"Es uzticos savai valstij, mīlu to un ļoti aktīvi piedalos tās būvēšanā un stiprināšanā. Jebkurš izdarītais labais darbiņš, piemēram, kādam cilvēkam nopļauta zāle vai palīdzība kādam – tas viss ir, protams, skautisms" pauda Valdis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti