Turaidā ar izzinošām un radošām nodarbēm atzīmēs arheologu svētkus

Turaidas muzejrezervātā 26. augustā notiks arheologu svētki, kuros būs iespēja iepazīties ar šīs vasaras pilskalna arheoloģiskās izpētes rezultātiem. Svētku programmu papildinās vēsturnieces Ievas Oses sastādītā kataloga atvēršana, radošas meistarklases un citi notikumi. Plkst. 17.00 Turaidas pils pagalmā svētki tiks noslēgti ar vīru kopas "Vilki" koncertu.

Turaida ir viena no arheoloģiski visvairāk pētītajām viduslaiku pilīm Latvijā. 25 gadu garumā no 1976. līdz 2000. gadam notika Turaidas pils arheoloģiskā ekspedīcija, kurā piedalījās 1802 ekspedīcijas dalībnieki – tehnisko darbu vadītāji, zīmētāji, darbinieki. Katram no ekspedīcijas dalībniekiem ir savs nopelns novada mantojuma apzināšanā un saglabāšanā.

Šogad ekspedīcijas vadītājam, arheologam Jānim Graudonim ir 110. dzimšanas diena un pils restaurācijas projekta autoram, arhitektam Gunāram Jansonam 95. dzimšanas diena. 27. augustā plkst. 12.00 Meža kapos Rīgā notiks Jāņa Graudoņa jubilejai veltīts piemiņas brīdis.

Svētku programma:

  • Plkst.13.30 konference "Personība un kultūras mantojums" Turaidas pils Ziemeļu tornī.

Konference veltīta Turaidas pils arheologam Jānim Graudonim, arhitektam Gunāram Jansonam un Turaidas lībiešu valdniekam Kaupo, kura ceļojumam uz Romu aprit 820 gadi. Ziņojumus lasīs vēstures speciālisti: Anna Jurkāne, Guntis Zemītis, Ieva Ose, Eduards Plankājs, Alise Gunnarssone.

  • Plkst.16.00 kataloga "Turaidas pilī atrastie 13.–18.gadsimta apģērba piederumi" atklāšana.

Tas ir jau sestais mākslas vēsturnieces, dr.hist. Ievas Oses sastādītais Turaidas muzejrezervāta tematisko katalogu sērijas izdevums, kas iepazīstina ar muzeja krājumā glabātajiem arheoloģiskajiem atradumiem.

  • Plkst.16.30 izstādes "Turaidas pils arheoloģiskās ekspedīcijas dalībnieku albums. 1976–2000" atklāšana.

Izstāde iepazīstinās ar arheoloģiskajiem izrakumiem, to norisi, dalībniekiem, darbu un sadzīvi. Tā veidota kā atmiņu albums, kuru pārlapojot var doties pagātnes ceļojumā, lai pakavētos atmiņās un no laika distances palūkotos uz paveikto un to, kas rezultātā ir tapis.

  • Plkst.13.00–17.00 radošās darbnīcas "Aizraujošā arheoloģija" Turaidas pils pagalmā.

Gan bērniem, gan pieaugušajiem būs aizraujošas un izzinošas spēles un paraugdemonstrējumi. Darbnīcās varēs iepazīt un uzspēlēt viduslaiku galda spēles, kuru kauliņi atrasti Turaidas pils arheoloģiskajā izpētē. Darbosies māla putniņu darbnīca, kur ikviens varēs apgūt prasmes gatavot putniņu. Šī būs reize, kad varēs atklāt, cik naudas ir Lielajā pils naudas lādē, un pašiem būs iespēja būvēt savu pili, kā arī izbaudīt vēl citas aizraujošas un interesantas aktivitātes.

  • Plkst.17.00 vīru kopas "Vilki" koncerts Turaidas pils pagalmā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti