Turpina attīstīt tehnoloģijas misijai uz Marsu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

2015.gadā aktīvi turpinājās darbs, lai cilvēka misija uz Marsu būtu iespējama pa īstam. 

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) pašlaik strādā pie jaunas raķešu palaišanas iekārtas, kurai tiks uzdots palaist Visumā līdz šim modernāko raķeti ar kosmosa kuģi.

Tā ir būtiska daļa no kopējās daudzu gadu programmas, kas tiek realizēta, lai misiju uz Marsa padarītu ne vien par iztēles un zinātniskās fantastikas rakstnieku iztēles augi, bet par realitāti.

“Mēs cieši strādājam kopā ar mūsu partneriem no Starptautiskās kosmosa stacijas. Mēs diskutējam, apmaināmies ar idejām. Pašlaik esam šī procesa pašā sākumā un cenšamies apkopot idejas, iespējas un vēlmes. Mēs esam kā liela, globāla ģimene, kas spriež par to, kāds būs nākamais solis,”  saka NASA Maršala kosmosa centra pārstāvis Pauls Gilberts.

Hantsvilā Alabamas štatā pašlaik darbs notiek arī pie plāniem par to, ar ko jābūt aprīkotam nākamās paaudzes kosmosa kuģim  “Orion”, lai tas varētu aizvest pirmos cilvēkus līdz sarkanajai planētai, ļautu uz brīdi uzturēties uz tās virsmas, veicot vēsturiskus pētījumus, un veiksmīgi nogādāt viņus atpakaļ,

Arī šeit plaši tiek izmantota esošā pieredze no Starptautiskās kosmosa stacijas, lai domātu par to, kā tik ilgu laiku apgādāt astronautus ar skābekli, un risinātu citus izaicinājumus kā, piemēram, nepieciešamo fizisko slodzi, lai astronautu muskuļi neatrofētos bezsvara stāvokļa dēļ.

Ar pašreizējo tehnoloģijām pieejamā ceļa ekonomiskākā projekcija liecina, ka nokļūšanai līdz Marsam būtu nepieciešami deviņi mēneši, uz Marsa astronautiem būtu jāuzturas 500 dienas un tad jāatgriežas vēl deviņu mēnešu laikā. 

Pats kosmosa kuģis “Orion” jau veicis pirmo testa lidojumu pirms aptuveni gada. 2018.gadā tiks izmēģināta arī pirmā versija jaunās paaudzes raķešu palaišanas sistēma. Darbu vēl ir ļoti daudz, taču ja viss ritēs kā plānots, pirmo NASA misiju uz Marsu mēs varam sagaidīt šā gadsimta trīsdesmitajos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti