Sadaļas Sadaļas

Stāsti

Līdz ar LU Akadēmiskā centra attīstību sola sakārtot arī satiksmes infrastruktūru

Stāsti

Gunārs Voits jūru nomaina pret dzīvi laukos

Top pētījums par latviešu zinātniekiem ārzemēs

Top pētījums par latviešu zinātniekiem ārzemēs

Latvijas Universitāte (LU) veido pētījumu par latviešu zinātniekiem ārzemēs. Kopīgi ar Ārlietu ministriju projektā tiek vākti dati par pētniekiem, kas mīt dažādās valstīs un strādā zinātnē universitātēs, institūtos vai uzņēmumos. Anketās latviešu zinātniekus ārzemēs aptaujā par vēlmēm un iespējām veidot sadarbības ar zinātniekiem Latvijā, lai nozari attīstītu.

LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs uzsācis vērienīgu pētījumu, lai apzinātu un aptaujātu ārvalstīs pastāvīgi dzīvojošos Latvijas un latviešu izcelsmes zinātniekus.

Pētījumā plānots noskaidrot diasporas zinātnieku viedokli par iespējamu sadarbību ar zinātniekiem Latvijā. Rezultātā cer veidot ko līdzīgu starptautiskam zinātnieku tīklam, stāsta projekta vadītāja Inta Mieriņa.

Šobrīd Latvijas izcelsmes zinātnieki strādā visdažādākajās ārvalstu zinātniskajās institūcijās ASV, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Šveicē, Kanādā un citās valstīs.

Taču zinātnieku skaits Latvijā arvien sarūk. Statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijā kopumā ir ap 3600 zinātnieku un, Mieriņas ieskatā, ārvalstīs varētu būt vēl tikpat Latvijas izcelsmes zinātnieku.

Jau šobrīd pāris nedēļu laikā atsaukušies ap 200 zinātnieku ārvalstīs. Pētījums noris līdz 15. oktobrim, bet rezultātus apkopos līdz novembra nogalei.

Projekta autori arī neizslēdz iespēju pēc zinātnieku aktivitātes lemt par kāda jauna latviešu zinātnieku tīklošanās portāla izveidi nākotnē. Savukārt jau nākamvasar Rīgā plānots Pasaules latviešu zinātnieku kongress.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt