Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Ar dabas mākslas objektu atzīmē Belforas simtgadi

Publiski prezentēts zemūdens drons "Orca"

Prezentē ASV Jūras spēkiem paredzēto zemūdens dronu «Orca»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmo reizi plašākai publikai prezentēts ASV aviobūves kompānijas "Boeing" radītais zemūdens drons "Orca", kas paredzēts ASV Jūras spēku vajadzībām.

Pirms diviem gadiem, 2020. gada decembrī, ASV Jūras spēku flotei bija jāsaņem pirmie zemūdens droni "Orca", kuru ražošana tika uzticēta ASV aviobūves milzim "Boeing". Ņemot vērā dažādus apstākļus, vairāku miljonu dolāru vērtais projekts ir aizkavējies par vairākiem gadiem, un pašlaik ražotājs min nākamā gada septembri. Visticamāk, tad ASV Jūras spēkiem tiks nodoti pirmie droni.

Ražotājs aizbildinājies ar dažādiem sarežģījumiem, kas līguma izpildes laikā ietekmējuši projektu, piemēram, piegāžu ķēdēs.  

Pavisam nesen pirmais drons tika testēts atklātos ūdeņos. Tramvaja vagona izmēra zemūdene radīta, lai izpildītu dažādas jūras misijas, kā arī uz tās var tikt izvietoti rīki, lai veiktu ne tikai atmīnēšanas darbus, bet arī spētu stāties pretī ienaidnieka zemūdenēm.  

Vienlaikus zemūdene būs aprīkota ar dažādiem sensoriem, kas ļaus tai ilgāk palikt nepamanītai dažādos radaros.

Kā pamats šim dronam ir izmantots jau senāks, 50 tonnu smags drons, kurš bija radīts, lai mēnešiem ilgi spētu strādāt līdz pat 3,5 kilometru dziļumā un veiktu atmīnēšanas darbus dažādās vietās. Plānots, ka "Orca" spēs pārvietoties ar teju 15 kilometru stundā lielu ātrumu un veikt darbus 12 000 kilometru rādiusā.

Ņemot vērā globālās tendences, arī ASV Jūras spēki arvien lielāku uzsvaru liek uz bezpilota ierīcēm, kas ne tikai gādātu par personāla drošību, bet arī spētu efektīvāk veikt misijas. Bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija savā pēdējā darbības gadā parakstīja likumprojektu, kurā teikts, ka līdz 2030. gada beigām ASV Jūras spēku rīcībā būs aptuveni 355 bezpilota iekārtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti