Digitālās Brokastis

Viedtālruņu tendences 2021.gadā ar Lauri Āboliņu un Kristapu Skuteli

Digitālās Brokastis

Jaunuzņēmumu attīstības ekosistēma Latvijā

Dabai draudzīgs sabiedriskais transports Rīgā

Latviešu baltajiem hakeriem zelts, «Microsoft Surface» un «GoPro 10». Tehnoloģiju ziņu tops

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savas iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. Lietuvā nerekomendē izmantot Ķīnā ražotus viedtālruņus

Lietuvas Aizsardzības ministrija rekomendējusi iedzīvotājiem izvairīties no Ķīnā ražotu viedtālruņu iegādes. Rekomendēts pat izmest tos viedtālruņus, kas jau iegādāti. Pamatojums drastiskajam paziņojumam ir lietuviešu apgalvojums, ka ierīcēs ir iebūvētas cenzēšanas ietaises, kā raksta delfi.lv.

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

Kā apgalvo Lietuvas kiberdrošības eksperti, "Xiaomi" telefonos esot iebūvēta iespēja atpazīt un cenzēt tādus terminus kā "Free Tibet" (Brīvību Tibetai), "Long live Taiwan independence" (ilgu mūžu Taivānas neatkarībai) vai "democracy movement" (demokrātijas kustība). Kopumā ierīcēs varētu būt 444 termini ķīniešu valodā, kas tiekot izsekoti un pastāvīgi atjaunināti, teikts ziņojumā.

Lai arī minētā iespēja "Xiaomi Mi 10T 5G" telefoniem Eiropas Savienības reģionā esot atslēgta, to varot jebkurā laikā attālināti ieslēgt, teikts Lietuvas Aizsardzības ministrijas Nacionālā Kiberdrošības centra ziņojumā.

2. "Microsoft" prezentē jaunākās "Surface" ierīces

Tehnoloģiju uzņēmums "Microsoft" prezentējis jaunākās "Surface" līnijas ierīces — viedtālruni-planšeti "Surface Duo 2", planšetdatorus "Pro 8" un "Go 3" un portatīvo datoru "Laptop Studio".

Viedtālrunis-planšete "Surface Duo 2" ir divu ekrānu telefons-planšete ar diviem 5.8 collu ekrāniem, kuri ir savienoti ar eņģi. Ekrāna atjaunošanās frekvence ir 90Hz. Atšķirībā no priekšteča šim modelim ir atsevišķs kameras modulis, "888 Qualcomm Snapdragon" procesors ar 5G atbalstu. 8GB RAM un 128 vai 512GB atmiņa. Unikālais elements šajā versijā ir neliela paziņojumu josla uz eņģes, telefonam esot aizlocītam.

"Pro 8" planšetdators šajā versijā ir ar plānākām malām un 13 collu skārienjūtīgu ekrānu ar 120Hz atjaunošanās dinamiski mainīgo frekvenci līdzīgi kā tas, piemēram, strādā arī "Apple ProMotion" izpildījumā. Atbalsta digitālo zīmuli "Slim Pen 2", ko iespējams ievietot pievienojamās klaviatūras ietvarā. Zīmulim ir pielāgota "Windows" programmatūra līdzīgi kā, piemēram, "Samsung Note" sērijā, ekrānā parādoties iespējām, kuras var paveikt ar irbuli. Ierīcei ir "Intel i5" un "i7" procesori un dažādas atmiņu kapacitātes: no 8GB RAM un 128GB cietā diska līdz 32GB RAM un 1TB cietajam diskam. USB-C arī ir ilgi gaidīta pārmaiņa pieslēgumu vietām. Baterija darbosies līdz 16h.

Unikālā dizaina plānajā "Surface Laptop Studio" ierīcē 14.4 collu 120Hz ekrāna aizmugurē iestrādāta eņģe, kas ļauj portatīvā ekrānu izvērst dažādos leņķos, tai skaitā pārvērst datoru planšetē jeb “Studijas režīmā”, ekrānam nosedzot taustiņus. Atbalsta irbuļa darbību. "Intel i5" un "i7" procesori un jaudīgākajiem pat "Nvidia"videokartes. 16 un 32GB RAM versijas un līdz pat 2TB ietilpīga SSD atmiņa.

"Go 3" ir budžeta planšetdators "Surface" līnijā ar vienkāršāku procesoru kā pārējiem "Surface" izstrādājumiem. 10,5 collu skārienjūtīgais ekrāns. Arī šī ierīce atbalsta digitālo zīmuli, kā arī tai ir iespējams mobilo datu savienojums.

3. "GoPro" izlaidis "HERO10" aktīvā dzīvesveida kameru

Tehnoloģiju uzņēmums "GoPro" paziņojis par jaunu "HERO10 Black" aktīvo kadru video kameru. Tā saņēmusi jaunu attēla apstrādes procesoru "GP2" un tā spēs veikt pat 5.3K video ierakstu ar 60 kadriem sekundē. Uzlabots esot arī fotokameras sniegums, lai gan šīs kameras nav populāras to fotogrāfiju kvalitātes dēļ.

Aktīva dzīvesveida "GoPro" kameras ir populāras efektīvo stabilizācijas iespēju dēļ, kas solās būt vēl plūstošāks ar "HyperSmooth 4.0" attēla stabilizāciju. Tā teorētiski pat spēs stabilizēt kadru, kameru sasverot par 45 grādiem. Jaunais procesors palīdzēšot ar ātrdarbības uzlabošanu, t.sk.  ārējā ekrāna darbību, kā raksta kursors.lv.

 

4. "Fortnite" joprojām nebūs pieejamas "App Store"

 

Tehnoloģiju uzņēmums "Apple" un spēļu studija "Epic Games" cīņa tiesās rezultējusies ar sliktām ziņām “battle royal” tipa videospēles "Fortnite" cienītājiem, kuri ikdienā izmanto "iPhone" vai "iPad" ierīces. Aizejošajā nedēļā tiesa nostājās par labu uzņēmumam "Apple" strīdā par to, ka kompānija pieprasa 30% nodevu lietotnes izstrādātājiem. "Epic Games" šī kārtībā neapmierināja, tā devās uz tiesu, kā rezultātā "Fortnite" vairs nebija un pagaidām arī nebūs pieejams "App Store".

Kā medijus informēja "Epic Games" valdes priekšsēdētājs Tims Svīnijs (Tim Sweeney), "Apple" esot paziņojis "Epic Games", ka "Fortnite" būs izslēgts no "Apple" ekosistēmas līdz brīdim, kad būs pabeigti visi tiesu procesi šajā jautājumā. Tas var ilgt pat 5 gadus.

5. Latviešu baltie hakeri iegūst zeltu starptautiskās sacensībās

Tehnoloģiju drošības uzņēmuma "Possible Security" komanda "Unexpected Productions" piecu cilvēku sastāvā izcīnījusi pirmo vietu profesionālo komandu konkurencē vispasaules lielākajās balto hakeru sacensībās "Cyber Security Awareness Worldwide Capture The Flag 2021".

Strādājot 50 stundas bez pārtraukuma, komanda atrisinājusi vairumu no izvēlei pieejamajiem uzdevumiem un ieguvusi 4817 punktus, kas "Unexpected Productions" nesis pārliecinošu uzvaru 79 komandu konkurencē no visas pasaules. Dalība "Capture The Flag" sacensībās ir veids, kā pasaules klases tehnoloģiju drošības uzņēmumu komandas attīsta savas kompetences un zināšanas ārpus ikdienas pienākumiem. Sacensību ietvaros dalībnieki gan tīmekļvietņu, gan failu, gan datorprogrammu kodā meklēja dažādos veidos apslēptas norādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti