Digitālās brokastis

"Audi e-tron GT" 2022 apskats #DigitālāsBrokastis

Digitālās brokastis

Tehnoloģiju ietekme uz cilvēku prātiem ar prof. Jurģi Šķilteru

Tehnoloģiju ziņu topā: Android 13, nepatiesie influenceri un cilvēkveidīgs robots

Klāt «Android 13», influenceru ietekme un biznesa ideju konkurss. Tehnoloģiju ziņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums "#DigitālāsBrokastis" piedāvā iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

1. "Android 13" ir klāt – pie lietotājiem nonāks šī gada laikā

Tehnoloģiju uzņēmums "Google" laidis klajā tās jaunāko operētājsistēmas "Android" 13. versiju – sākumā pašu "Pixel" telefoniem un pēc tam arī citām ierīcēm atlikušā gada garumā. 13. "Android" turpina būvēt uz 12. pamatiem ar "Material You" tematiku, vizuāli dažādiem skatiem un izvēlnes pielāgojot lietotāja izvēlēm.

Lietotnē būs pieejama funkcionāli vēl lielāka kontrole pār saviem datiem, piemēram, lietotnes nespēs piekļūt visiem attēliem no galerijas, ja tā noteiksi uzstādījumos. Savukārt nokopētā informācija pēc kāda laika tiks iztīrīta, kopējot tādas datu vienības kā e-pasts, telefona numurs, ielogošanās dati u.tml.

Un turpmāk lietotnēm būs īpaši jāpalūdz iespēja sūtīt paziņojumus – tās pēc noklusējuma nevarēs vairs traucēt lietotājus.

Līdzīgi, kā tas jau strādā iOS ekosistēmā, tekstu un attēlus, ko nokopēsi, piemēram, savā "Android" viedtālrunī, varēsi ielīmēt pa tiešo savā "Android" planšetdatorā. Tāpat, lietojot atbilstošas austiņas, "Android" tiks atbalstīts arī "Spatial Audio" jeb telpiskais audio. Dažām lietotnēm varēs uzstādīt konkrētas valodas, kādā parādās to saturs, ja tās to atbalsta. Iemigšanas režīms būs vēl vairāk pielāgojams, lai pirms miega telefons lietotāju sveic ar pieklusētām krāsām un spilgtumu, vēstīja vietne "GSM Arena".

2. Atļauta "Latvenergo" un CSDD elektroauto uzlādes tīklu sadarbība

Konkurences padome lēmusi atļaut AS "Latvenergo", valsts AS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) un AS "Unifiedpost" paziņoto vienošanos, kas nodrošinās publisko elektroauto uzlādes tīklu sadarbību, vēstīja LSM.lv. Tā rezultātā "Latvenergo" uzlādes tīkla "Elektrum Drive" klienti varēs veikt uzlādi CSDD e-mobi tīklā, izmantojot "Latvenergo" autentifikācijas rīkus un norēķinu kārtību, un otrādi. Sinerģijas ietvaros tiks saglabāta gan CSDD, gan "Latvenergo" uzlādes tīklu mobilās lietotnes.

Tā kā uzlādes cenai neatkarīgi no izvēlētā abonēšanas pakalpojumu sniedzēja ir jāatbilst izvēlētā uzlādes punkta operatora tarifiem, konkurentiem savstarpēji jāinformē vienam otru par uzlādes tarifiem un to piemērošanas metodēm. Kā "Digitālās brokastis" noskaidroja no CSDD, tad

ir cerība, ka lietotāji minētās priekšrocības varētu sākt izmantot jau tuvāko mēnešu laikā.

Vēl ir nepieciešams veikt visus tehniskos priekšdarbus CSDD kopā ar "Latvenergo", lai ieviestu sistēmu darbībā.

3. Pētījums: 59% cilvēku influenceru publiskoto dzīvesstilu vērtē kā nepatiesu

Latvijā vairāk nekā puse (59%) aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka digitālā satura autori jeb influenceri sociālo mediju profilos atspoguļo dzīvesstilu, kas drīzāk vai pilnībā ir nepatiess, noskaidrots sabiedrisko attiecību aģentūras "Golin Riga" un kompānijas "Norstat" veiktajā pētījumā. Saskaņā ar pētījumu tikai 1% cilvēku domā, ka satura veidotāju atspoguļotais dzīvesstils sociālo mediju platformās ir pilnībā patiess.

"Euromonitor International" pētījuma rezultāti liecina, ka tiešsaistes digitālā satura autoriem ir milzīga, liela vai mērena ietekme uz vairāk nekā pusi eiropiešu. Kategorijā no 15 līdz 29 gadiem 65% norādīja, ka ļoti ieklausās influenceru viedoklī, savukārt starp respondentiem vecumā no 30 līdz 44 gadiem šādu atbildi sniedza 61% aptaujāto.

"Kopumā gan pasaules, gan Latvijas tirgū varam vērot, ka aizvien populārāki kļūst mikro un medium [vidēja mēroga] influenceri, jo viņiem vairāk uzticas un saikne ar šāda mēroga digitālā satura autoriem ir ciešāka," situāciju nozarē komentēja aģentūras vadītāja Laima Zēmele.

4. "Xiaomi" prezentējis cilvēkveidīga robota konceptu

"Xiaomi" produktu prezentācijā bez salokāmā telefona "Mix Fold 2" uzņēmums prezentēja arī savu pirmo cilvēkveidīgo robotu "CyberOne" – tas prezentācijas laikā uznāca uz skatuves un pasniedza ziedus. 177 centimetru garais un 52 kilogramu smagais cilvēkveidīgais robots izmanto datora "redzi", lai mijiedarbotos ar apkārtējo vidi.

"CyberOne" ir aprīkots ar uzņēmuma pašu izstrādātu "Mi-Sense" dziļās redzes moduli, kas apvienots ar mākslīgā intelekta mijiedarbības algoritmu. "CyberOne" spējot uztvert 3D telpu, kā arī atpazīt indivīdus, žestus un izteiksmes. Tāpat robots spējot identificēt 85 dažādas vides skaņas un 45 cilvēka emociju veidus. Tas, piemēram, var noteikt, kad cilvēks ir laimīgs, vai arī viņu mierināt skumjos brīžos, vēstīja portāls "Kursors".

5. LIAA aicina pieteikties konkursā "Ideju kauss 2022"

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) līdz 6. septembrim aicina iedzīvotājus no 18 gadu vecuma iesniegt savas idejas konkursā "Ideju kauss 2022", lai pretendētu uz finansējumu sava biznesa sākšanai.

Ideju kausā LIAA nodrošina visu nepieciešamo idejas attīstībai – zināšanas un prasmes, kā arī finansējumu. Dalībniekiem ir iespēja pārbaudīt savas idejas konkurētspēju, saņemt praktiskus padomus no profesionāļiem par pirmajiem soļiem biznesā, sākot ar aprēķiniem līdz precīzam mārketinga plānam.

Konkursa dalībnieki sacentīsies par naudas balvām biznesa sākšanai no 1500 līdz desmit tūkstošiem eiro. Šogad balvas tiks piešķirtas 12 ideju autoriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti