Ķīnā uzstādīts dzīvošanas ilguma rekords autonomās apgādes telpā

Ķīnā uzstādīts dzīvošanas ilguma rekords autonomās apgādes telpā, kurā četri studenti no apkārtējās vides nošķirtā laboratorijā pavadīja gandrīz gadu.

“Mēs spējām reģenerēt 100% skābekļa un ūdens, kā arī 80% pārtikas, kas bija nepieciešama cilvēku izdzīvošanai. Sistēmas pašpietiekamības rādītājs ir 98%. Tas nozīmē, ka no 100 kilogramiem izejmateriālu sistēma spēj  reģenerēt 98 kilogramus,” komentēja projekta vadītāja Liu Honga.

Sākotnēji bija plānots, ka divas sievietes un divi vīrieši laboratorijā pavadīs 365 dienas, taču  eksperiments tika pārtraukts piecas dienas pirms termiņa, lai pārbaudītu brīvprātīgo veselības stāvokli. Tomēr projekta īstenotāji pauda prieku par paveikto, jo iepriekšējais rekords tika pārspēts par 160 dienām.

Zinātnieki arī informē, ka kopējā laboratorijas platība bija apmēram 150 kvadrātmetri, un tajā tika iestādīti 35 sugu augi, tostarp tomāti un zemenes. To augļus brīvprātīgie izmantoja pārtikā, bet atliekas tika pārstrādātas un atkārtoti izmantotas. Šo pieredzi nākotnē varētu izmantot, veidojot cilvēku apmetnes uz Mēness vai dzīvošanai nepiemērotās vietās uz mūsu planētas.

Ķīnas amatpersonas jau iepriekš solīja līdz 2036. gadam nosūtīt astronautus uz Zemes dabisko pavadoni.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti