Zināmais nezināmajā

Klimata bēgļi - cilvēki bēg no dabas pārestībām, kas notiek klimata pārmaiņu dēļ

Zināmais nezināmajā

Ar mākslīgo intelektu apveltīta būtne nebūs līdzvērtīga cilvēkam

Bezattēla redze regulē organismā miega un nomoda režīmu

Kāpēc Deividam Bovijam bija neparasta acu krāsas?

Ir kādas acis, kuras pagājušajā nedēļā bija visos ziņu virsrakstos, diemžēl ar skumju vēsti. Deivids Bovijs bija ne tikai leģendāra personība mūzikā un drosmīgas tēls modes pasaulē, - neparasti bija ne tikai viņa skatuves tērpi, bet arīdzan - viņa acis, kura katra bija savā krāsā. Tā vismaz mums šķiet. Kāpēc tā?

Pilnīga heterohromija jeb parādība, kad viena acs varavīksne ir pilnīgi citā krāsā nekā otra, piemēram, brūna un zila, cilvēkiem ir reti sastopama. Taču heterohromija nebija diagnoze Bovija acīm.

Viņa acu stāvoklis izveidojās pateicoties anizokorijai - tai raksturīgs atšķirīgs zīlīšu lielums. Bovija gadījumā viņa kreisās acs zīlīte bija konstanti paplašināta. Tas var radīt ilūziju, ka acīm ir atšķirīgas krāsas, jo paplašinātā zīlīte padarīja aci vizuāli tumšāku, nekā otra - viņa gaiši zilā acs. Dažkārt viņa kreisā acs izskatījās arī sarkana. Tas notiek brīžos, kad uz acs varavīksni atspīd gaisma no tīklenes iekšpuses un tur esošajiem asinsvadiem.

Kā Deivids Bovijs ieguva šo neparasto acu īpatnību? Ironiski, tas notika, kad viņam bija 15 gadi un viņš par kādas meitenes sirdi konkurentiem pretī stājies ar dūrēm. Par laimi, spēcīgais sitiens redzi netraumēja, taču kreisās acs zīlīte palika nekustīga.

Deivida Bovija acis ir bijušas viņa īpašā rota visās mūziķa gaitās, īpaši māksliniekam, kuru aizrāva idejas par citplanētiešiem, neparasto, pārpasaulīgo un okulto, tāpēc šķietamā trauma kļuva par daļu no viņa identitātes un visnotaļ veiksmīga un iespaidīga skatuves tēla. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti