Kanādietis Kevins norūpējies par par klimata pārmaiņām pasaulē

Kevins Keners ir jauns cilvēks no Kanādas, kas pašlaik gadu pavada Eiropā un veido vides podkāstu jeb aplādi "The Elephant" (tulkojumā - zilonis). Pieci.lv žurnāliste Ieva Upīte satika viņu Ungārijā, kur notika Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta apbalvošanas pasākums.

Kanādietis Kevins norūpējies par par klimata pārmaiņām pasaulēIeva Upīte

  Kevins: - Mani sauc Kevins Keners, es esmu aplādes “The Elephant” vadītājs un producētājs. Tas ir aplādes raidījums par klimata pārmaiņām.

  Ieva: - Cik ilgi jau Tu veido aplādi?

  Tas jau norit divarpus gadus. Sākumā tas sākās ar to, ka es biju ļoti norūpējies par vides pārmaiņām. Pirms tam es biju darbojies sabiedrības jeb komūnas radio un citās aplādēs. Un tad es domāju, ko es varētu darīt lietas labā. Tad satiku kādu, kas vēlāk kļuva par labu draugu, un viņš bija iesaistīts "Climate Kick" - Eiropas Savienības organizācijā. Tā kopā mēs nonācām pie idejas veidot aplādi vai radio raidījumu, kas runā par klimata pārmaiņām, lai cilvēki uzzinātu par šo tēmu vairāk.

  Vai Tev ir zināšanas pašam šajā jomā?

  Ne īsti, ne formāli. Es mācījos inženierzinātnes universitātē, bet es vienmēr esmu bijis ieintresēts un norūpējies par vides problēmām, tāpēc tas ir temats, kas mani aizrauj un par ko interesējos jau jau ļoti ilgus gadus.

  Cik daudz klausījumu ir Tavām aplādēm?

  Atkarīgs no epizodes. Dažreiz mēs intervējam kādus slavenus un zināmus cilvēkus kā piemēram, Noamu Čomski  (Noam Chomsky)- [ amerikāņu lignvists, filozofs, kognitīvais zinātnieks] vai Naomi Kleinu (Naomi Klein) - [Kanādas sociālā aktīviste, filmu veidotāja], tad mēs iegūstam ap 20 tūkstošiem vai 40 tūkstošiem klausītāju. Bet parasti ir daži tūkstoši klausījumu katrā epizodē.

  Pašlaik mēs strādājam pie jauna projekta, parasti mums bija intervijas ar aktīvisiem vai žurnālistiem. Bet nu man ir otrs raidījuma vadītājs, ar kuru kopā runājam. Mēs stāstām par klimata pārmaiņu risinājumiem, par stāstiem un projektiem, ko citi cilvēki dara. Runājam par inovācijām, idejām un tamlīdzīgi.

  Cik bieži Tu gatavo epizodes?

  Pašlaik, kopš mēs gatavojam jauno formātu, kur tikai runājam par jaunumiem, pēdējā mēneša laikā nekas jauns nav bijis, bet šajā palaidīsim klajā jaunāko epizodi, kurā mēs runāsim par to, kā mēs nokļuvām tik tālu, ka klimata pārmaiņas ir tik liela problēma. Par agrikultūru un industriālo revolūciju un tā tālāk. Par pasauli, kas ir atkarīga no erenģijām un materiālu ieguvēm.

  Tu teici, ka esi no Kanādas. Saki, kā klimata pārmaiņas vērtē Kanādā un kā ASV, vai tas kā atšķiras?

  Es īsti nezinu, jo es nekad neesmu apšaubījis šo problēmu. Domāju, ka piemēram, Eiropā, ir daudz vairāk cilvēku, kas ir norūpējušies par vides un klimata problēmām nekā manājs mājās Kanādā. Vairāk uzmanības šim tematam pievērš, piemēram, Vācijā, Portugālē un citās valstīs, tās ir attīstījušas alternatīvās enerģijas ieguves. Tajā pašā laikā tas ir interesants skatījums, kā runāt par klimata pārmaiņām - ir daudz jaunuzņēmumu, kas arī Amerikā un Kanādā attīstās, kas šo tēmu risina, bet arī ir daudz sliktu piemēru. Bet manuprāt, Eiropa ir cerīgāka.

  Jā, es esmu dzirdējusi - ASV ir cilvēki, kas netic, ka pastāv klimata pārmaiņas kā tādas.

  Jā, tas eksistē arī Eiropā, bet ne tik daudz kā Amerikā.

  Saki, kā mēs varam atrast Tavu aplādi?

  Var atrast mājaslapā - elephantpodcast.org vai arī iTunes jāsameklē “The Elephant” un atradīsit. Tur ir logo ar pasauli un ziloni. Starp citu, to sauc par ziloni tāpēc, ka angļu valodā ir tāds teiciens - zilonis istabā -, kas nozīmē, tā ir tā lielā lieta, par kuru neviens nerunā, lai gan tā ir ļoti spilgta un pamanāma.

  Varbūt ir kāds padoms cilvēkiem, kas arī vēlas sākt veidot aplādes?

  Es teiktu - vienkārši sākt, neveidot vienam, atrast draugus, kas var palīdzēt un nebaidīties no tā, ka sākumā nebūs tik labi, kā iecerēts. Sākt, un tad jau viss būs labi.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Tehnoloģijas un zinātne
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti